Technologie motocyklu Honda X-ADV

Prozkoumejte každou uličku

Jiný než ostatní

Posunout

Logo Honda X-ADV.

Zcela nový druh

Tento motocykl není jen na okrasu. Jeho konstrukce je připravena na jízdu ve skutečném terénu a tvoří tak úplně novou netradiční kategorii.

Odolná konstrukce

Zcela jiný motocykl.

Detailní záběr zadního tříčtvrtinového pohledu na model Honda X-ADV.

Zabezpečený úložný prostor pod sedlem je skutečným přínosem, zvláště když je třeba vyřídit záležitosti ve městě. Zaparkujte, odklopte sedlo, uložte helmu a můžete jít.

Model X-ADV je postaven na zcela novém, pevném trubkovém ocelovém rámu, který zajišťuje tuhost a jistotu při ovládání na různých typech povrchu. Při konstrukci byl rovněž zohledněn požadavek na prostorný a praktický úložný prostor pod sedlem o objemu 21 litrů.

Dlouhý zdvih

41mm převrácená vidlice nabízí možnost nastavení předpětí pružin a tlumení odskoku. Disponuje zdvihem 153 mm, zadní tlumič Pro-Link s nastavitelným předpětím pak nabízí 150 mm. To vše, ve spojení se světlou výškou 162 mm, z něj také činí ideální stroj pro příležitostné výpravy do terénu.

Brzdná síla

Brzdy modelu X-ADV vybavené systémem ABS poskytují vyšší jistotu při jízdě na nerovném či mokrém povrchu. V situacích, kdy je budete potřebovat, zajišťují vysokou a stabilní brzdnou sílu s přesným dávkováním.

Detailní záběr odpružení modelu Honda X-ADV.

Zadní zavěšení Pro-Link je vyladěno tak, aby jezdci poskytovalo vysokou míru pohodlí, a současně bylo dostatečně odolné pro jízdu po hrbolaté vozovce.

Detailní záběr přední vidlice modelu Honda X-ADV.

Přední vidlice je plně nastavitelná, aby vám dokázala nabídnout plynulejší jízdu v jakémkoli terénu.

Snadno dostupný výkon

Motor, který se chvěje nedočkavostí vyrazit vpřed.

Paralelní osmiventilový kapalinou chlazený dvouválec SOHC modelu X-ADV s objemem 745 ccm poskytuje silný točivý moment 68 Nm při 4 750 ot/min a svou sílu dává najevo zejména v nízkých a středních otáčkách. Motor s dlouhým zdvihem nabízí prudké zrychlení již od velmi nízkých otáček. Většinu motocyklů tak necháte na semaforech daleko za sebou.

Vyladěný výkon

Dva vyvažovací hřídele působí proti vibracím klikového hřídele při vysokých otáčkách motoru, současně však nebrání charakteristickému pulzujícímu projevu a hlubokému zvuku výfuku, který zajišťuje fázování zapalování posunuté o 270°.

Mimořádná hospodárnost

Jednodílné těleso škrticí klapky s průměrem 36 mm a vstřikování paliva PGM-FI zajišťuje přesně nadávkovaný poměr paliva a vzduchu, se kterým model X-ADV dokáže plnit emisní požadavky normy EURO4. Díky spotřebě paliva umožňující dojezd přibližně 300 km toho na jednu nádrž s objemem 13,1 l ujedete opravdu hodně.

Detailní záběr výfuku modelu Honda X-ADV.

Nahoru zahnutý výfuk se pyšní silným pulzujícím zvukem a přispívá k velké světlé výšce, současně však těsně přiléhá ke kapotáži a nenarušuje její štíhlé linie.

Zadní tříčtvrtinový pohled na model Honda X-ADV.

Nabízí spoustu točivého momentu, takže od semaforů nebo do strmého svahu vyrazíte bleskovou rychlostí.

Pro všechny jezdce

Dvouspojková převodovka s 3 jízdními režimy.

Pohled zepředu na motocykl Honda X-ADV.

K dispozici jsou dva automatické režimy a režim MT umožňující manuální řazení. Standardní automatický režim D, vytvořený speciálně pro dvouspojkovou převodovku (DCT) modelu X-ADV, preferuje na rozdíl od většiny ostatních motocyklů vybavených převodovkou DCT volbu nižších převodových poměrů. To je užitečné zejména ve městě, kde můžete využít točivý moment motoru a získat tak náskok potřebný k jízdě hustým provozem.

Šest převodových stupňů

Princip funkce není tak složitý, jak si možná myslíte. Konstrukce využívá dvou spojek, které jsou nezávisle ovládané dvěma samostatnými hydraulickými okruhy. Jedna je určena k rozjezdu a řazení 1., 3. a 5. převodového stupně, druhá slouží pro potřeby 2., 4. a 6. převodového stupně. Při zvolení převodového stupně pak dochází k přenosu funkce jedné spojky na druhou. Jízda na motocyklu je proto snadná, ale současně nepřicházíte o pocit odpovídající manuální převodovce. Jediný rozdíl je, že neřadíte. Vše během řazení nahoru i dolů probíhá rychle a plynule.

Pohled zezadu na motocykl Honda X-ADV.

Tento motocykl nezná hranice. Rychlostní silnice, terén nebo úzké uličky – X-ADV si poradí se vším.

Přední tříčtvrtinový pohled na model Honda X-ADV.

Vyberte si požadovaný režim pro klidnou jízdu a dvouspojková převodovka modelu X-ADV se postará o zbytek. Vy můžete jen sedět a užívat si jízdu.