Zavřít

Close

Honda Urban EV

PROSTOR Z BUDOUCNOSTI

Zde je pohled na jedinečný interiér našeho elektrického prototypu se zobrazením palubní desky v celé své šíři. Již brzy bude představen na březnové výstavě Motor Show v Ženevě. Technologie zaměřené na uživatele jsou prezentovány v čistém a jednoduchém designu, který vytváří příjemnou a uvolněnou atmosféru. Tento zážitek navždy změní způsob jakým řídíte. Pro více informací se neváhejte přihlásit k odběru novinek.

Tříčtvrtinový pohled zepředu na koncept Honda Urban EV ve městě
Tříčtvrtinový pohled zepředu na koncept Honda Urban EV ve městě

PŘIPRAVTE SE NA ELEKTRICKOU ÉRU HONDA

Čekání je téměř u konce a nebude už trvat dlouho, než světová premiéra prototypu našeho elektrické vozu spatří světlo světa. Nastal čas pro elektrický vůz Honda a vy se můžete dozvědět víc o zkušenostech s řízením a o naší vizi.

Posunout

S čistě elektrickým pohonem

„Náš koncept Urban EV dokonale vyjadřuje základní myšlenku designu vozů Honda „zjednodušíme to“, jejímž cílem je přiblížit automobily srdcím lidí.“ Makoto Iwaki, výkonný kreativní ředitel pro výzkum a vývoj ve společnosti Honda

Lze to snadno

Podívejte se na to, jak by to mohlo vypadat řídit náš elektrický vůz.

Elektrický zážitek

Představte si, že řídíte elektromobil Honda.

Budete pohodlně izolováni v prakticky tichém světě. Neexistují v něm žádné převody a jen lehký dotek plynového pedálu zajistí dokonale plynulý přenos výkonu ze zdroje, který je čistý, účinný a má nulové emise. Vítejte v nové éře jízdy s vozy Honda.

Rozvíjení myšlenky

Uvedení konceptu do života

Vůz Urban EV bude prvním hromadně vyráběným elektromobilem s akumulátorem, který bude společnost Honda prodávat v Evropě, nicméně elektromobily se objevují již více než 100 let v různých podobách a formách. Myšlenka není nová, ale technologie ano. Během vytváření konceptu Urban EV naši konstruktéři a inženýři hledali nové způsoby vyjádření těchto myšlenek a zjistili, že klíčem je jednoduchost. Velmi výrazně snížili počet pohyblivých částí, takže koncept obsahuje pouze zlomek toho, co najdete v konvenčním vozidle. Výsledkem jsou mnohem větší energetická účinnost a menší požadavky na údržbu.

Tříčtvrtinový pohled zepředu na koncept Honda Urban EV ve fázi vývoje
Koncept Honda Urban EV ve fázi výzkumu a vývoje

Výzkumný a vývojový tým společnosti Honda získal cenu Car Design Award 2018 za významný přínos v oblasti automobilového designu konceptem Honda Urban EV.

Špičkové nabíjecí zařízení

Nastal čas přejít na plně elektrické řešení.

Doby nabíjení elektromobilů závisí na velikosti vozu a kapacitě akumulátoru. Typická doba nabíjení při použití standardní domácí zásuvky elektrické sítě dosahuje u vozů s čistě elektrickým pohonem šest až osm hodin. Většina elektromobilů může také používat rychlonabíjecí stanice, které dokáží dobít akumulátory na 80 % kapacity za přibližně 30 minut.

Dojezd elektromobilů

Většina nových elektromobilů dosahuje dojezdu až 160 km nebo více, v závislosti na kapacitě akumulátoru. Vzhledem k tomu, že velká část Evropanů ujede denně vzdálenost kratší než 100 km a často i o mnoho méně, pak je i vzdálenost 160 km na jedno nabití pro každodenní jízdu více než dostatečná.

Detail nabíjecího zařízení společnosti Honda
Vůz Honda Urban EV připojený k nabíjecímu zařízení

Koncept Honda Power Manager

Tento projekt byl představen společně s konceptem Urban EV ve Frankfurtu. Jde o inteligentní systém, který dokáže akumulovat energii efektivnějším způsobem, přičemž uvolňuje elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů pro potřeby domácnosti nebo ji prodává do rozvodné sítě.

Technické schéma od společnosti Honda znázorňující různé typy nabíjení

Úspora energie

Nedílnou součástí atraktivního a minimalistického designu jsou moderní technologie.

Ohromující elektromobil Honda Urban EV, který byl poprvé představen na tokijském autosalonu, už není konceptem, ale stává se skutečností. Takže proč se nevydat elektrickou cestou? Elektromobily nabízejí levnější provoz a budou vás stát méně než vozy se zážehovým nebo vznětovým motorem. Řada zemí také nabízí významná daňová zvýhodnění a určité státní dotace, které můžete využít. Celkově bude ekologický přístup šetřit mnohem více než jen životní prostředí, neboť bude šetřit i vaše peníze.

Detailní záběr na volant konceptu Honda Urban EV
Detailní záběr na akumulátorový pohon konceptu Honda Urban EV
Tříčtvrtinový pohled zezadu na koncept Honda Urban EV
Detailní tříčtvrtinový záběr zezadu na koncept Honda Urban EV

Nejlepší automobilový koncept

Koncept Urban EV, kterému byla udělena renomovaná cena Car Design Award pro rok 2018, byl popsán jako „vnesení velmi potřebného smyslu pro osobní charakter do světa elektromobilů“. Proč nehledat sami sebe?

Navázání kontaktu

Koncept Urban EV právě ožívá.

Vzhledem k tomu, že se vozidla s čistě elektrickým pohonem neustále vyvíjejí, nabízíme vám možnost přihlásit se k odběru aktuálních informací a novinek týkajících se vývoje prototypu Urban EV.

Přihlásit se k odběru novinek