Close
Zavřít

Honda CB1100 EX

Klasika v moderním hávu

Tradiční vzhled

Posunout

Logo motocyklu Honda CB1100 EX.

Objevování starých časů

Některým jezdcům tento motocykl, se svými dvěma budíky, velkou nádrží a rozměrnými chromovanými výfuky, evokuje zašlé časy. Pro jiné se stává zdrojem nových, vzrušujících zážitků.

Sen žije dál

S tímto strojem nastanou opět dobré časy.

Honda CBR1100 EX je moderní stroj se vzduchem chlazeným čtyřválcem a výrazným zvukem výfuku. Díky atraktivním detailům, jako jsou štíhlé boční panely z broušeného hliníku a kola s drátěným výpletem vypadá, jako by přijel ze 70. let minulého století. S vylepšeným motorem, kluznou spojkou v olejové lázni, vidlicí a tlumiči Showa – pyšnících se chromovaným provedením – nejen dokonale vypadá, ale rovněž tak jezdí.

Detailní záběr světel motocyklu Honda CB1100 EX.
Detailní záběr hliníkového bočního panelu motocyklu Honda CB1100 EX.
Zadní tříčtvrtinový pohled na motocykl Honda CB1100 EX s jezdcem.
Detailní záběr válce motocyklu Honda CB1100 EX.

Roadster nebo café racer

Jaký je váš styl: ryzí klasika nebo drsný jako stroje kategorie custom?

Boční záběr motocyklu Honda CB1100 EX. CB1100 EX CB1100 EX se vyznačuje propracovanými detaily, například koly s drátěným výpletem z nerezové oceli, a dodává se s 41mm přední vidlicí opatřenou dvojitým průtokovým ventilem Showa (SDBV) s nastavitelným předpětím, zadními chromovanými tlumiči, přepracovaným sacím a výfukovým systémem a pomocnou antihoppingovou spojkou v olejové lázni.
Boční záběr motocyklu Honda CB1100 RS. CB1100 RS CB1100 RS se vzhledem raného superbiku je vybaven 43mm dvoudílnou přední vidlicí Showa s dvojitým průtokovým ventilem Showa (SDBV), zadními tlumiči s oddělenými nádržkami a ostřejší geometrií podvozku. Sportovní 17palcová litá hliníková kola opatřená brzdami s dvojitými radiálními čtyřpístkovými třmeny a plovoucími kotouči. Motor je vybaven pomocnou antihoppingovou spojkou a přepracovaným sacím a výfukovým systémem.

Prohlédnout model CB1100 RS

Plynulá jízda

Nové jednotka odpružení předního a zadního kola Showa.

Detailní záběr odpružení motocyklu CB1100 EX.

Toto uspořádání má nižší hmotnost než konvenční kazetový typ a zajišťuje linearitu tlumení v závislosti na rychlosti spojenou s pocitem poddajnosti.

Přední vidlice

Model CB1100 EX je opatřen přepracovanou 41mm přední vidlicí s dvojitým průtokovým ventilem ve stylu custom, která poskytuje vynikající ovladatelnost. Disponuje plovoucím ventilovým kroužkem, který zajišťuje progresivní nárůst tlumicí síly podle jízdních podmínek. Tato jednoduchá inovativní technologie, která má světovou premiéru, nabízí špičkový výkon na úrovni kazetových jednotek odpružení.

Zadní tlumiče

Dva chromované zadní tlumiče Showa, u nichž lze nastavit předpětí pružin, spolupracují s pevnou ocelovou kyvnou vidlicí. Tato kombinace zajišťuje vysokou stabilitu a vynikající odezvu i trakci zadního kola – a to i při jízdě se spolujezdcem.

Detailní záběr odpružení motocyklu CB1100 EX zezadu.

Ceněná tradice

Minulost může dostihnout kohokoli.

Motocykl Honda CB1100 EX na stojanu v dílně.

Při srovnání se slavným modelem CB750 Four, který je na obrázku v pozadí, sami vidíte, jak má CB100EX podobný vzhled a stavbu z hlediska klasického stylu.

Na začátku

V roce 1969 ohlašoval zvuk řadového, vzduchem chlazeného čtyřválcového motoru příchod nové éry superbiků, nástup modelu Honda CB750 Four.

Byl to významný okamžik, který změnil náš pohled na motocykly a způsob, jakými jsme na nich jezdili. Motocykl CB1100 EX je přímým následníkem – je to ryzí moderní klasika, a podobně jako model CB750 má všechny předpoklady stát se legendou.

Původní vzhled

Vzhled dotváří hliníková víka motoru osazená na leskle stříbrných hlavách válců, která tvoří krásný kontrast s celkovým černým provedením a chromovanými koncovými krytkami ventilových rozvodů. Čtyři dvouvrstvé výfukové svody odolávají změně barevnosti působením žáru a vedou do dvou tlumičů výfuku umístěných tak, aby nebyly na překážku vyšší světlé výšce.

Snímek motoru motocyklu Honda CB1100 EX.

Lesklé chromované výfukové potrubí připomíná dobu prvních motocyklů se vzduchem chlazenými řadovými čtyřválci.

Pohled zezadu na světla a plochu pro značku motocyklu CB1100 EX.

Zadní světlo LED, směrová světla a držák poznávací značky mají nový tvar přispívající k čistšímu vzhledu, aniž by ubíral na dojmu dávno minulých, ale nezapomenutelných časů.