Projekt „Sound of Honda / Ayrton Senna 1989“ získal Velkou cenu na Mezinárodním festivalu kreativity Cannes Lions

23. června 2014

Společnost Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že její projekt „Sound of Honda / Ayrton Senna 1989“ získal Velkou cenu - nejvyšší ocenění v kategorii Titanium and Integrated Lions na 61. Mezinárodním festivalu kreativity Cannes Lions.

Projekt „Sound of Honda / Ayrton Senna 1989“ je reprodukcí tehdy nejrychlejšího kola, které Senna s vozem McLaren Honda MP4/5 na okruhu v Suzuce zajel při kvalifikaci na Mistrovství světa Formule 1 FIA*3 1989. Technici společnosti Honda provedli analýzu jízdních dat včetně údajů o pohybech plynového pedálu, otáčkách motoru a rychlosti vozu a reprodukovali zvuk motoru v průběhu celého kola na skutečném voze McLaren Honda MP4/5. Pomocí tohoto reprodukovaného zvuku motoru společnost Honda vytvořila tři druhy obsahu – krátký film, který reprodukuje Sennovu jízdu, dokument ze zákulisí natáčení, trojrozměrný počítačový grafický webový obsah „3D-View“, a iPhone*4 aplikaci „Sound of Honda“.

Mezinárodní festival kreativity Cannes Lions je jedním z nejprestižnějších reklamních festivalů / ocenění na poli reklamy a komunikace. Vzhledem k vynikajícímu složení odborných porot a vysoké úrovni oceňovaných děl si Mezinárodní festival kreativity Cannes Lions ve velkém počtu nejrůznějších mezinárodních reklamních soutěží a ocenění vydobyl mimořádně vysokou reputaci.

Celý projekt „Sound of Honda / Ayrton Senna 1989“ je k dispozici v části „dots by internavi*5“ na internetových stránkách společnosti Internavi. (adresa: http://www.honda.co.jp/internavi-dots/dots-lab/senna1989/)