Udržitelnost Honda Sky

Nulový dopad na životní prostředí do roku 2050

Cílem společnosti Honda je do roku 2050 vytvořit udržitelnou společnost s nulovým dopadem svých činností na životní prostředí a vytvořit tak lepší svět pro všechny. V rámci naší iniciativy „Triple Action to ZERO“ již podnikáme pozitivní kroky ke snížení emisí uhlíku z naší činnosti, odpovědně hospodaříme se zdroji planety a využíváme čistou energii.

Co dnes dělá Honda Europe

Prostřednictvím produktů, projektů a partnerství pokračujeme ve snižování dopadu činnosti společnosti Honda na životní prostředí a vedeme společnost k udržitelné budoucnosti. Zde jsou čtyři příklady pokroku, kterého jsme v Evropě dosáhli.

Elektrifikované pohonné jednotky Honda eGX nové generace

Logistický závod společnosti Honda v belgickém Gentu instaloval 200 metrů vysokou větrnou turbínu, která na místě vyrábí čistou, ekologickou energii, jež pokryje minimálně 70 % energetické potřeby závodu. Jedná se o významný krok, který zajistí, že společnost Honda splní okamžité i budoucí cíle udržitelnosti.

Další informace najdete ve Zprávě o životním prostředí za rok 2022
Honda Turbine

Čistá, zelená energie pro logistické operace společnosti Honda

e:PROGRESS využívá průmyslové partnerství a umělou inteligenci k zajištění inteligentního nabíjení pro majitele vozů Honda e ve Velké Británii. Chytré plánování, které je k dispozici pro jakýkoli tarif, zodpovědně využívá energetickou infrastrukturu a nabíjí vůz podle toho, kdy se používá, kolik energie potřebuje, a kdy je energie nejlevnější.

Objevte e:PROGRESS
Honda Turbine

Pokročilé inteligentní nabíjení využívající 100 % obnovitelné energie

Společnosti Honda a V2X Suisse spolupracovaly na zkušebním projektu, jehož cílem bylo ukázat, jak důležitou roli mohou hrát elektromobily a obousměrné nabíjení v budoucnosti správy energie. První masově rozšířená obousměrná nabíjecí síť COMBO-CCS umožňuje každému vozu Honda e vracet do elektrické sítě až 20 kW energie v době vysoké poptávky, čímž vyrovnává poptávku po energii a její nabídku.

Zjistit další informace
Honda Turbine

Průkopnické řízení spotřeby energie s V2X Suisse

Pohonná jednotka Honda eGX, určená pro stavebnictví, představuje elektrifikované řešení s nízkou hlučností, které je zaměnitelné se stávajícími benzinovými motory GX.

Další informace o eGX

Evropská zpráva o životním prostředí za rok 2023

Udržitelnost byla vždy základem filozofie společnosti Honda a my se i nadále snažíme uchovat „modré nebe pro naše děti“ v souladu s globálním symbolem společnosti Honda pro životní prostředí.

Tato filozofie je více než jen slova – integrovali jsme ji do našich hlavních obchodních činností a rozhodování a naši pracovníci ji uvádějí do života prostřednictvím iniciativ ve prospěch komunit a životního prostředí.

Výroční Evropská zpráva o životním prostředí společnosti Honda Europe poskytuje vhled do toho, co děláme pro naplnění našich ambicí v oblasti životního prostředí a udržitelnosti. Shrnuje výsledky ekologických iniciativ společnosti v regionu za poslední finanční rok.

Podívejte se na následující krátký film, který představuje Evropskou zprávu o životním prostředí za rok 2023, a stáhněte si ji přes níže uvedený odkaz.

Evropská zpráva o životním prostředí za rok 2023