Vzorec pro "dokonalé kolo" s aplikací LogR společnosti Honda

Vždy sníte o dokonale zajetém kole, že? Ve voze Honda Civic Type R? Ale jak na to?

Pomoc je doslova na dosah ruky díky aplikaci LogR™ společnosti Honda pro záznam dat ve voze, která poskytuje měření času na kolo a podrobné technické údaje a pomáhá řidičům modelu Type R zlepšovat jejich časy na trati.

Podívejte se, jak Tiago Monteiro využívá aplikaci LogR ke zlepšení svých časů na kolo

Zavřít

Detailní záběr Tiaga sedícího ve voze

Závodník Tiago Monteiro z týmu Honda WTCR (World Touring Car Cup – mezinárodní šampionát cestovních vozů) ví, že při závodění jsou data z trati klíčová pro zlepšení jízdy: "Můžete jít do nejmenších detailů, abyste zlepšili svou jízdu a získali spoustu času tím, že už nebudete jen hádat, ale skutečně uvidíte, kde se zlepšit."

Detailní záběr obrazovky aplikace LogR

Aplikace, která je nyní ve své nejnovější verzi zabudovaná do vozu, se používá velmi jednoduše, a to natolik, že její funkce jsou intuitivní i pro ty, kteří mají jen základní znalosti o údajích o vozidle.

Na jaké údaje byste si ale měli dávat pozor? Ačkoli jsou všechna data cenná, Tiago dodává: "Řekl bych, že nejdůležitějšími body, na které je třeba se zaměřit, jsou rychlost nájezdu do zatáček, rychlost v zatáčkách a intenzita brzdění a akcelerace."

Na centrálním displeji vozu je aplikace vybavena monitorem výkonu, který zobrazuje brzdění, zrychlení, přetížení v zatáčkách a teplotu oleje, chladicí kapaliny a nasávaného vzduchu a tlak oleje.

Tiago s Noahem ve voze sledují obrazovku aplikace LogR.

Díky vylepšeným funkcím mobilní aplikace máte také možnost zaznamenávat svá kola do telefonu. Po namontování na vhodné místo může poskytovat překrytí vybraných technických údajů a skvělé je, že je lze sdílet přímo z aplikace. To znamená, že nyní můžete své přátele na sociálních platformách ohromit svými řidičskými dovednostmi!

Jednou z funkcí aplikace je režim Ghost, ve kterém může uživatel zjistit, jak si vede v porovnání s ostatními uživateli aplikace LogR. Zobrazí mu totiž jeho nejlepší kola na vybraných okruzích po celém světě. To je ideální pro zjištění, kde se můžete zlepšit, pokud chcete svůj čas na kolo zkrátit o jednu nebo dvě sekundy.

Tiago Montiero si podává tuku se synem Noahem.

Pomocí GPS zmapoval polohu vozu Type R a propojil ji s Estorilem, Tiagovým domácím okruhem. Poté mohl vzít svého syna Noaha na trať, aby tam s pomocí aplikace vyzkoušel vůz Honda Civic Type R 2023 a zlepšil jeho časy na kolo… ne že by potřeboval velkou pomoc!  

Ačkoli Noah ještě neměl dostatečný věk na to, aby mohl řídit, dokázal svému otci ze sedadla spolujezdce poradit, kde může na okruhu ušetřit čas pomocí informací na obrazovce.  Podívejte se na video, jak se jim dařilo.


Ačkoli každý, kdo aplikaci používá, bude chtít jezdit rychleji, jde především o lepší kontrolu nad jízdou; nemá smysl vjíždět rychle do zatáčky a pak si pokazit výjezdovou rychlost. Funkce automatického skóre hodnotí chování řidiče, aby vám pomohla zlepšit tyto dovednosti a pomohla vám dosáhnout cíle. \"Na aplikaci LogR je skvělé, že ji může snadno používat nováček nebo ji mohou důkladně využít profesionálové či poloprofesionálové. Je to skvělý nástroj pro dny na okruhu a každý nováček se s ním bude cítit jako doma, protože je poměrně intuitivní, snadno se používá a hraje si s ním.\" Jako nástroj je aplikace rozhodně skvělým doplňkem pro každého majitele vozu Type R, který hledá zlepšení, protože pomáhá přesně určit tyto oblasti. A Tiago vidí výhody toho, že je umístěna v silničním voze. "Vývoj technologií v rámci aplikace je obrovský a my v něm vidíme skutečný přínos pro záznamník jízdních dat. Můžete jít do mnohem větších detailů a rychlost zpětné vazby je skvělá!\"

Pohled na přední část auta Honda Civic Type R v tunelu.

Poznejte nový
Civic Type R

Připravte se na nejúžasnější jízdu v životě v nejrychlejším autě s pohonem předních kol na světě.