Žena a dítě se bezpečně dělí o silnici

BEZPEČNOST PRO VŠECHNY

Naším posláním ve společnosti Honda je vytvořit mobilní společnost bez kolizí, kde si naši zákazníci a všichni účastníci silničního provozu mohou bezpečně a bez obav užívat svobody mobility.

Vesmírný snímek od NASA

Když selhání nepřipadalo v úvahu

Naše zaměření na bezpečnost začalo rozhovorem našeho zakladatele Soichira Hondy s ředitelem letu NASA Apollo 13, který řekl: „Návrat byl úspěšný, protože každou důležitou oblast řídili lidé, a ne stroje.“ Soichiro si to později vzal k srdci a prohlásil: „Bez ohledu na to, jak vyspělé stroje budou, musí mít primární kontrolu člověk.“

Posunout

Naše tři zásady bezpečnosti

Hrající si rodič a dítě

Lidské schopnosti

Investujeme mnoho času do předávání vzdělávání o bezpečnosti z jednoho na druhého. Lidé všech věkových kategorií se v našich střediscích dopravní výchovy pod vedením odborných instruktorů naučili díky praktickému výukovému programu mnoho nového. Tito instruktoři společně vytvořili vzdělávací program na podporu a propagaci bezpečnostních aktivit, včetně lekcí bezpečnosti dopravy pro rodiče a děti.

 

Hrající si rodič a dítě

Dopravní ekosystém

Již v roce 1998 jsme vytvořili automobilový navigační systém vybavený komunikačními funkcemi, který poskytoval informace o dopravních zácpách na základě údajů o jízdě získaných z jiných vozidel. V současnosti se dopravní ekosystém neustále mění a účastníci silničního provozu s ním musí být propojeni. Proto jsme vyvinuli informační systémy o počasí a katastrofách – s využitím telematiky –, které s předstihem varují účastníky silničního provozu před měnícími se podmínkami a umožňují jim bezpečnou a pohodlnější jízdu. 

 

 

Hrající si rodič a dítě

Výkonnost v oblasti mobility

V oblasti technologie vozidel si klademe vysoké cíle a často překračujeme svá očekávání v duchu hesla „pokud něco neexistuje, tak to vyrobíme“. Tento inovativní přístup, věnovaný zvyšování úrovně bezpečnosti v reálných dopravních situacích a zapojení všech účastníků silničního provozu, výrazně přibližuje naši vizi světa bez kolizí.

Naše snaha o bezpečnost

Pochvala pro naši bezpečnost

Spolujezdci z automobilu Honda opírající se o kapotu

Pocit bezpečí

Systém HONDA SENSING je sada inteligentních bezpečnostních prvků pro vás i vaše spolucestující, která upozorňuje na nebezpečí, jež jste mohli přehlédnout.