Honda e na ulici s budovami v pozadí

ZÁKLADNÍ FAKTA O ELEKTROMOBILECH

Kousek níže se dozvíte více o tiché revoluci

SKRYTÁ ENERGIE

Elektromobil může napájet váš dům nebo rozvodnou síť

S nárůstem počtu elektromobilů na silnicích do roku 2030 se očekává, že centrální energetická síť bude vyžadovat určitá chytrá řešení. S tím by mohla pomoct chytrá nabíječka. Chytrá energetická síť zajistí, že se převážná část vozidel nabíjí mimo špičku, aniž by došlo k přetížení sítě.

To může dokonce znamenat, že nadbytek energie v akumulátoru auta by mohl být v případě potřeby využit k doplnění elektřiny do sítě nebo být v budoucnosti použit k napájení domů. Pak, než zase budete potřebovat sednout za volant, bude akumulátor plně nabit – a to vše, aniž byste museli nějak zasahovat.

MOŽNOSTI NABÍJENÍ

Připravte se na bleskové nabíjení

Již dnes je doba dobíjení elektromobilu na dlouhých cestách působivě krátká. Dobrou zprávou je, že nabíjení bude ještě rychlejší.

Stejně jako vylepšení v oblasti širokopásmové rychlosti jsou vyvíjeny nabíjecí stanice, které nabízí výkon až 350 kW. Když to porovnáme s nejběžnější rychlostí nabíjení 50 kW, bude nabíjení opravdu bleskurychlé.

Obrázek postupného nabíjení akumulátoru

EKOLOGIE JE CESTA K ÚSPORÁM

Zadní tříčtvrtinový pohled na model Honda e se skleněnými budovami v pozadí

Benzín nebo nafta tvoří u klasických aut značnou část nákladů za provoz. Ze zkušeností uživatelů elektromobilů vyplývá, že výdaje za palivo jsou přibližně 4x menší, než je tomu u vozů se spalovacím motorem.

Záleží však také na domácím tarifu elektřiny. To je významná úspora, kterou jistě ocení každý.

Náklady na servis jsou překvapivě nízké

Náklady na běžnou údržbu elektromobilu jsou nižší než u vznětového nebo zážehového motoru. To je hlavně proto, že není třeba měnit motorový olej. To znamená, že klasický servis zabere méně času a je cenově dostupnější, takže nebudete odjíždět s prázdnou peněženkou.