Kouzlo se skrývá v detailech: člověk maximum, stroj minimum

Prozkoumejte, jak konstrukční princip Honda Man Maximum, Machine Minimum nejlépe využil prostor v rámci elektrifikované řady.

Vzhledem k tomu, že průměrný člověk ujede ročně 4 526 km, můžeme s jistotou říci, že v autě trávíme spoustu času. Proto je pro nás interiér neuvěřitelně důležitou součástí vnímání jízdy.

Konstrukční princip společnosti Honda „člověk maximum, stroj minimum“ vychází ze zásady, že prostor uvnitř vozidla by měl být maximalizován pro řidiče a spolujezdce a prostor potřebný pro mechanické komponenty by zároveň měl být co nejmenší. Tato filozofie zaměřená na člověka znamená, že majitelé vozů Honda si mohou být jisti, že budou trávit čas v prostoru navrženém s ohledem na ně.

Princip člověk maximum, stroj minimum není nikde tak zřejmý jako v elektrifikované řadě vozů Honda. Každý z nich, od modelu CR-V e:HEV až po Jazz e:HEV, obsahuje jedinečné konstrukční prvky navržené tak, aby řidiči a spolujezdcům zpříjemnily prostor uvnitř vozu – aby jejich prostředí bylo pohodlné, přizpůsobivé a propojené.

Interiéry vozidla

Pohodlný

Doby, kdy měli cestující na zadních sedadlech výhled jen na přední sedadla, jsou pryč. Konstruktéři a technici společnosti Honda pracovali na zlepšení komfortu cestujících v celé elektrifikované řadě díky zvětšení prostoru, který je k dispozici v celém vozidle. 

Vezměte si třeba vůz Honda e – ačkoli je kompaktní, chytrá konstrukční rozhodnutí, jako je odstranění středové konzoly, maximalizují prostor pro cestující vzadu. Při navrhování modelu Civic e:HEV si společnost Honda dala za úkol vytvořit interiér dostatečně pohodlný na to, aby se v něm dalo spát. To vedlo k vytvoření sedadel, která obepínají kontury a poskytují dostatek prostoru pro nohy všech cestujících – to znamená, že se nikdo neprobudí s bolavými zády!  

Používání flexibilních sedadel Magic Seats

Přizpůsobitelný

Všichni jsme se někdy potýkali s tím, že jsme si zabalili příliš mnoho kufrů nebo si z obchodu odváželi domů nečekaně velký kus nábytku. Společnost Honda má naštěstí odpověď. Proslulá flexibilní sedadla Magic Seats, která společnost Honda vyvinula v roce 2001, jsou k dispozici v mnoha elektrifikovaných vozidlech.

Flexibilní sedadla Magic Seats jsou navržena jako křesla v kině - sedáky se vyklápějí směrem nahoru, aby se pod sedadlem uvolnil prostor; to je užitečné, pokud potřebujete do auta umístit jízdní kolo nebo pokojovou rostlinu ve vzpřímené poloze a zároveň nechat zavazadlový prostor volný pro ostatní zavazadla. Flexibilní sedadla Magic Seats se navíc ovládají nezávisle, takže můžete převážet kombinaci vysokých předmětů i spolujezdců na zadních sedadlech a zajistit tak důležitou flexibilitu.

Detailní záběr reproduktorů

Připojený

Pokud jde o prostor ve vozidle, nejde jen o to, kolik ho je, ale také o to, jak ho můžete využít. V každodenním životě jsme zvyklí mít vše na dosah ruky, a proto společnost Honda využívá technologie dobře rozmístěné ve vozidle tak, aby nám poskytla pohodlí i konektivitu, kterou všichni očekáváme. Například ve voze HR-V e:HEV se nemusíte natahovat – vše od ovládání sedadel až po teplotu vozidla máte na dosah ruky.

Všichni víme, že celkový prostor má větší vliv než prostor pro nohy nebo objem zavazadlového prostoru. Proto konstruktéři modelu Civic e:HEV spolupracovali se společností Bose na vývoji zvukového systému, který byl speciálně vytvořen pro jedinečnou akustiku kabiny vozu a posunul přehrávání hudby na cestách na vyšší úroveň.

Co nejlepší využití prostoru je pro nás všechny výzvou a největšího uspokojení dosáhneme, když své okolí proměníme v prostor, který je jedinečně váš. Díky této filozofii, která je základem elektrifikovaných vozidel společnosti Honda, máte k dispozici veškerý prostor, který potřebujete pro své každodenní sny.

Mikro obsah Moment 3 – vůz na místě v idylickém a neobvyklém prostoru