Honda dosáhla milníku 100 miliónů vyrobených automobilů

23. prosince 2016

Společnost Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že za svou historii dosáhla milníku 100 miliónů vyrobených automobilů.

Honda s výrobou automobilů započala v roce 1963 – tehdy se jednalo o malý užitkový vůz T360 a sportovní automobil S500. O rok později Honda s nasazením všech svých výrobních technologií a know-how ve městě Sayama v prefektuře Saitama vybudovala první závod Honda určený výhradně pro výrobu automobilů. Nový závod začal s výrobou dalšího modelu, ikonického roadsteru S600.

 

Od té doby společnost Honda neustále zvyšovala své roční objemy výroby, rozšiřovala svou modelovou řadu a vyvážela své výrobky do stále většího počtu zemí. Aktuální modelová řada značky je založena na globálních modelech, jako jsou Jazz či Civic. Spolu s nimi přicházejí SUV modely HR-V a CR-V, jež jsou celosvětovými bestsellery ve svých segmentech. V roce 2016 disponovala značka Honda 34 závody na výrobu automobilů na pěti kontinentech. 

 

Takahiro Hachigo, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor, k tomu uvedl: „Díky podpoře našich zákazníků na celém světě se značce Honda podařilo vyrobit 100 miliónů automobilů. Vášeň našeho zakladatele, který chtěl lidem pomáhat v jejich každodenních životech a přinášet jim radost z řízení, přešla do krve našich zaměstnanců a představuje základní bod při výrobě všech našich automobilů. V boji o dalších 100 miliónů zákazníků bude značka Honda i nadále přinášet stále atraktivnější výrobky.“