VŮZ HONDA CIVIC TYPE R VYTVOŘIL NOVÝ REKORD NA PĚTI LEGENDÁRNÍCH EVROPSKÝCH ZÁVODNÍCH OKRUZÍCH

14. června 2016

Společnost Honda zveřejnila nové rekordní časy modelu Civic Type R na pěti legendárních evropských okruzích


·         K dosažení rekordních časů posloužil standardní sériový vůz bez mechanických úprav.

·         Dějištěm rekordů byly závodní okruhy Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril a Hungaroring.

·         V rámci kampaně na pěti okruzích usedli za volant modelu Type R hvězdní piloti WTCC a BTCC společnosti Honda.

 

„Závodní vůz pro silnice“ Honda Civic Type R se vydal napříč Evropou, aby na pěti legendárních okruzích Evropy vytvořil milníky pro sériové vozy s pohonem přední nápravy.

 

Tým Honda se inspiroval modelem Civic Type R, který v květnu 2014 překonal rekordní čas pro vozy s pohonem přední nápravy na okruhu Nürburgring Nordschleife. Tato evropská výzva měla dokázat, že model Type R je špičkovým hatchbackem s pohonem přední nápravy.

 

Kampaň byla zahájena za deštivého dubnového dne na okruhu Silverstone, na kterém se jezdí Velká cena Velké Británie. Trojnásobný vítěz britského mistrovství cestovních vozů Matt Neal dosáhl času 2 minuty a 44,45 sekundy. S tímto časem nebyl spokojen ani Matt, ani tým. Proto se na tento okruh vrátili ve stejném měsíci ještě jednou a na suché dráze dosáhli času 2 minuty a 31,85 sekundy.    

 

Na začátku května se pozornost přesunula na kultovní belgické závodiště Spa-Francorchamps. Tento okruh, jehož součástí je slavný úsek Eau Rouge, milují závodníci všech národností. Startoval nový jezdec společnosti Honda Racing Rob Huff, který dojel v úžasném čase 2 minuty a 56,91 sekundy.

 

Po dvou úspěšně dokončených pokusech se dalším cílem stal historický okruh Monza v Itálii. Za volant usedl další člen posádky Honda WTCC Maďar Norbert Michelisz. Pilotoval vůz po slavné klopené dráze Parabolica a dosáhl výsledný čas 2 minuty a 15,16 sekundy.

 

Vše se schylovalo ke konečné jízdě po okruhu Hungaroring. Ale ještě předtím se měl na historický okruh Estoril vydat domácí jezdec Tiago Monteiro. Ošklivá kolize v závodě WTCC v Německu bohužel vyřadila toto eso stáje Honda ze hry. Během 24 hodin byl povolán jeho portugalský kolega a řidič safety car na závodech WTCC Bruno Correia. Ačkoli měl na seznámení s vozem pouze jeden den, dosáhl Bruno času 2 minuty a 4,03 sekundy.

 

Konečně se tým 6. června dostal na poslední maďarský okruh. Zde znovu perfektně zajel Norbert Michelisz, který na tomto okruhu zvítězil v roce 2015 s vozem WTCC Civic Type R pro nezávislou závodní stáj Zengõ Motorsport. Během dvou dní posunul Norbert svůj rekord se sériovým vozem Type R na 2 minuty 10.85 sekund a úspěšně uzavřel kampaň na pěti okruzích. 

 

Pan Philip Ross, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe, poznamenal: „Tato výzva upevňuje pozici modelu Civic Type R jako vzoru pro celý segment vozů s pohonem přední nápravy. Díky podpoře našich hvězd ze závodů cestovních vozů se jedná o příznačnou poctu konstruktérům a designérům tohoto jedinečného závodního vozu pro silnice.“

 

Honda Civic Type R

Model Civic Type R, který byl uveden na trh před rokem, představuje začátek nové éry značky Honda, která je zaměřena na výkon. S důrazem na závodnickou krevní skupinu značky představuje to nejlepší z modelové řady Civic.

 

Je důležitou součástí vlny vozů Honda nové generace, která bude letos v létě pokračovat uvedením zcela nového modelu NSX. Type R je zásadním důkazem novátorského přístupu značky k vývoji technologických řešení.

 

V modelu Civic Type R má premiéru nový 2,0litrový motor VTEC TURBO, agresivní funkční styling a nový podvozek s moderními technologiemi. Tyto vlastnosti společně přinášejí nejúchvatnější a nejvyhledávanější jízdní zážitky ze všech sektorů.

 

 

Rekordní časy modelu Civic Type R

Datum

Okruh

Čas okruhu

Pilot

4. dubna 2016

Silverstone (okruh Velké ceny), Velká Británie

2’44,45 (na mokrém povrchu)

Matt Neal (Velká Británie)

26. dubna 2016

Silverstone (okruh Velké ceny), Velká Británie

2’31,85 (na suchém povrchu)

Matt Neal (Velká Británie)

10. května 2016

Circuit de Spa-Francorchamps, Belgie

2’56,91

Rob Huff
(Velká Británie)

23. května 2016

Autodromo Nazionale Monza (okruh Velké ceny), Itálie

2’15,16

Nobert Michelisz
(Maďarsko)

31. května 2016

Autódromo do Estoril, Portugalsko

2’04,08

Bruno Correia (Portugalsko)

6. června 2016

Hungaroring, Maďarsko

2’10.85

Nobert Michelisz
(Maďarsko)