Honda jako oficiální sponzor a poskytovatel vozů a motocyklů pro 100. ročník závodu Giro d'Italia

13. května 2017

Giro d'Italia je jednou z nejdůležitějších sportovních akcí na světě, která přitahuje širokou skupinu sportovců a fanoušků.

Sponzorování závodu Giro d'Italia společností Honda bude podporováno masivní televizní, tiskovou a internetovou kampaní. Ta přesáhne hranice zemí formou 5 500 hodin vysílacího času pro odhadovaných 192 miliónů televizních diváků a 16 miliónů uživatelů sociálních sítí.

Silnice na Corsa Rosa budou hostit přes 130 vozů včetně nového modelu Civic. Zcela v souladu se sportovním duchem této akce překypuje také model Civic Hatchback sportovním charakterem a intenzivním výkonem díky novým motorům VTEC Turbo o objemu 1,0 a 1,5 litru. Akce se zúčastní rovněž model HR-V, který spojuje typický design kupé s všestranností SUV. Model CR-V bude na závodní dráze plnit roli VIP vozu a přinášet hostům vzrušující sportovní zážitky z první ruky.

Kromě modelů CIVIC, HR-V a CR-V budou mít svoji funkci rovněž modely Civic Tourer, které budou převážet sportovce přes poloostrov po 3 615kilometrové dráze závodu Giro d'Italia až do velkého finiše 28. května v Miláně.

Elegance, vynikající výkon a moderní technologie jsou jedinečnými vlastnostmi vozů Honda. Když tyto vlastnosti zkombinujeme s výjimečným vnitřním prostorem, pohodlím a maximální kvalitou, je zřejmé, proč jsou vozy této japonské značky ideálně vhodné pro sportovce a jejich cestovní nároky.

Motocykly Honda představují špičku z hlediska jízdní stability, celkového výkonu a spolehlivosti v jakémkoli terénu. Pro závod Giro byly zvoleny modely vybavené dvouspojkovou převodovkou (DCT).

30 motocyklů, které budou tvořit doprovod světových cyklistických šampionů, představují to nejlepší z crossoverového segmentu tohoto japonského výrobce. Kromě pěti zástupců legendárního motocyklu CRF1000L Africa Twin bude nasazeno nejméně 25 zástupců nového a moderního X-ADV.