Honda získala dvě ocenění v anketě Women’s World Car of the Year

24. listopadu 2016

Honda zvítězila ve dvou kategoriích ankety o nejlepší dámské auto roku.

·         Model Civic získal titul „rodinný vůz“ a model Jazz byl zvolen za „nejekonomičtější vůz“.

·         Porotu ankety Women’s World Car of the Year tvoří 17 zástupkyň ze 14 různých zemích světa.

Značka Honda podle všeho učarovala řidičkám. V anketě Women’s World Car of the Year si odnesla vítězství hned ve dvou kategoriích. Tato celosvětová automobilistická anketa, která se letos konala již po posedmé, je jediná svého druhu, ve které o výsledku rozhodují výhradně automobilistické novinářky. 

Model Honda Civic byl vyhlášen vítězem kategorie „rodinný vůz“, zatímco model Jazz získal ocenění jako „nejekonomičtější vůz“. Japonská značka Honda zvítězila jako jediná ve více kategoriích.

Hlasování o vítězi ankety Women’s Car of the Year má přísná pravidla. Každá členka globální poroty předkládá své osobní nominace. Do letošní ankety přihlásilo 17 porotkyň ze 14 různých zemí 294 vozů. Následně je z nominovaných vozů proveden užší výběr 32 vozů v šesti různých kategoriích. Porotu tvoří uznávané automobilistické novinářky, které volí v tajné volbě.

Sandra Hughes, ředitelka marketingu a správy automobilových produktů společnosti Honda Motor Europe, uvedla: „Úspěch v těchto dvou kategoriích ankety Women’s World Car of the Year ukazuje, že automobily Honda splňují očekávání žen na celém světě. Zvláště nás těší podpora modelu Civic, která je důležitým předpokladem pro uvedení nového hatchbacku, které je zde v Evropě plánováno na začátek roku 2017.“

Další informace o anketě Women’s World Car of the Year najdete na následující adrese: http://www.womensworldcoty.com/