Honda Civic Sedan

26. září 2016

Nový Civic Sedan

Desátá generace sedanu Honda Civic představuje zcela nový sportovní čtyřdveřový kompaktní vůz. Pro společnost Honda představuje zásadní posun v segmentu nižší střední třídy, protože má za sebou nejdelší globální program vývoje jednoho modelu v historii společnosti.

 

„Stvoření této desáté generace modelu Civic představuje nejrozsáhlejší a nejambicióznější vývoj nového modelu, který kdy společnost Honda zrealizovala,“ uvedl pan Mitsuru Kariya, hlavní inženýr a vedoucí globálního projektu. „Kromě nebývalého podílu oddělení výzkumu a vývoje se realizace týkala prodejních a výrobních kapacit na celém světě, od Severní Ameriky a Japonska po Evropu, Jižní Ameriku a Asii. Tento dosud nejsportovnější model Civic vytváří ve třídě kompaktních vozů nové standardy z hlediska dynamického výkonu, úspornosti spotřeby, prostornosti, bezpečnosti a kvality interiéru.“

 

Sportovní charakter modelu sebevědomě vyjadřuje jeho cílevědomá silueta. Zcela nový sedan Civic je širší, delší a nižší než jeho předchůdci. Krátký přední přesah a přesné linie prozrazují vysokou úroveň aerodynamiky. Ostrá a agresivní maska, výrazné podběhy kol a tvarované přední a zadní otvory pro vstup vzduchu zdůrazňují sportovní charakter modelu Civic.

 

Nový Civic byl od základu technicky přepracován tak, aby mohl nabídnout živou a atraktivní dynamiku. Lehká a velmi tuhá karoserie – výsledek moderních vývojových a konstrukčních postupů – doplňuje nízké těžiště a nový, propracovaný systém zavěšení a přímo se podílí na strhující a atraktivní jízdní dynamice.

 

Nová širší a delší platforma nabízí špičkový vnitřní prostor. Zcela nový interiér se vyznačuje jednoduchým a střídmým uspořádáním, novými technologiemi, výjimečným vyladěním a velmi kvalitními materiály. Nižší poloha sezení přináší řidiči pocit lepšího propojení s vozem. Zcela nový Civic pokračuje v tradici modelu tím, že kombinuje bezkonkurenční prostor pro cestující a náklad s univerzální a praktickou užitností. Druhá generace systému infozábavy a připojení Honda – CONNECT – integruje aplikace Apple CarPlay a Android Auto.

S tímto novým sedanem Civic má premiéru zcela nový benzínový motor VTEC TURBO, který byl speciálně vyvinut pro výkonný, atraktivní a úsporný provoz.

 

Honda Sensing je systém technologií rozšířené bezpečnosti a podpory řidiče, který je k dispozici standardně pro celou modelovou řadu. Díky tomuto systému patří tento vůz mezi nejbezpečnější ve své třídě.

 

Koncepty, přístup a technologie integrované do zcela nového modelu Civic utvrzují pozici Honda jako sportovní a technologicky rozvinuté značky. Zároveň potvrzují zájem společnosti Honda o Evropu a o segment kompaktních vozů.

 

Karosérie a podvozek

Čtyřdveřový pětimístný sedan se samonosnou karosérií. 1,5litrový benzínový motor a dvě převodovky pro pohon přední nápravy.

 

Technické údaje

 

Motor

 

1.5  litrový VTEC TURBO

Benzínový čtyřválec

 

6MT

CVT

Typ

4 ventily/válec

Obsah (cm3)

1498

Výkon

182 k (134 kW) při 5 500 ot./min.

182 k (134 kW) při 6 000 ot./min.

Točivý moment

240 Nm při 1 900 - 5 500 ot./min.

220 Nm při 1 700 - 6 000 ot./min.

 

Převodovka

 

1,5litrový VTEC (benzínový)

Manuální

6 rychlostních stupňů

CVT

Variabilní se 7 simulovanými „rychlostními stupni“

 

Zavěšení a odpružení

Vpředu

Vzpěra MacPherson

Vzadu

Vícebodové

 

Rozměry (mm)

Vnější

(mm)

Celková délka

4 630

Celková šířka

1 800

Celková výška

1 415

 

Objemy (v litrech)

Zavazadlový prostor

519 (zvednutá sedadla)

 

Hmotnosti (kg)

Motor

1,5litrový VTEC TURBO

6MT

1,5litrový VTEC TURBO

CVT

Pohotovostní hmotnost vozidla (s plnou palivovou nádrží)

1279-1321

1307-1348