Společnost Honda Aircraft Company dodává do Evropy první letadlo HondaJet

16. dubna 2016

Honda Jet v Evropě

FRIEDRICHSHAFEN, NĚMECKO — 20.dubna 2016Společnost Honda Aircraft Company nedávno dodala do Evropy první letadlo HondaJet. Tato informace byla zveřejněna během slavnostního předání na leteckém veletrhu AERO 2016, který se koná v německém Friedrichshafenu 20–23. dubna.

 

„Dodávka prvního letadla HondaJet do Evropy je důležitým mezníkem naší cesty, jejímž cílem je přinést novou kvalitu na trh s lehkými proudovými letadly,” řekl pan Michimasa Fujino, prezident a generální ředitel společnosti Honda Aircraft Company. „Naši zákazníci, kteří se rozhodli létat letadlem HondaJet, podporují smělé odhodlání společnosti Honda pokořit vzdušný prostor. Je příjemné vidět radost na jejich tvářích při přebírání letadla.“

 

Provozovatelem prvního letadla HondaJet v Evropě bude společnost Rheinland Air Service, výhradní prodejce HondaJet pro střední Evropu.

 

„Společnost Rheinland Air Service již přes 40 let poskytuje evropskému trhu firemních letadel vynikající služby v oblasti údržby, oprav a generálních oprav letadel a také v oblasti jejich prodeje, podpory a zajišťování pohonných hmot,“ řekl pan Johannes Graf von Schaesberg, předseda správní rady a generální ředitel společnosti Rheinland Air Service. „Je pro nás ctí být partnery společnosti Honda Aircraft Company a plnit roli výhradního prodejce HondaJet pro střední Evropu. Těšíme se, až budeme moci našim zákazníkům předvést špičkový výkon a úsporný provoz dodaného letadla HondaJet.“

 

Letadlo HondaJet má zcela novou konstrukci a je vybaveno pokročilými technologiemi a inovacemi. Umístění motorů nad rovinou křídel (Over-The-Wing Engine Mount - OTWEM), křídlo s přirozeným laminárním obtokem a trup letadla HondaJet z kompozitních materiálů jsou výsledkem dlouhodobého výzkumu. Díky kombinaci těchto inovací je HondaJet ve své třídě nejrychlejší, nejprostornější a nejúspornější.

 

Výroba letadla HondaJet probíhá ve světové centrále společnosti Honda Aircraft Company v Greensboro v Severní Karolíně. V prosinci 2015 získalo letadlo HA-420 HondaJet typovou certifikaci FAA.

 

Další informace o letadle HondaJet najdete na webu www.HondaJet.com.

 

O letadle HondaJet

HondaJet je ve své třídě nejrychlejší, má nejvyšší dostup, je nejtišší a má nejnižší spotřebu. HondaJet disponuje celou řadou technických inovací a konstrukčních řešení, včetně unikátního umístění motorů nad rovinou křídel OTWEM (Over-The-Wing Engine Mount). Tato konfigurace významně snižuje aerodynamický odpor, a tím podstatně zvyšuje letový výkon a snižuje spotřebu paliva. Umístění motorů nad rovinou křídel také snižuje hlučnost v kabině, minimalizuje zvuk slyšitelný na zemi a umožňuje vytvoření nejprostornější kabiny v dané třídě, největšího prostoru pro zavazadla a plnohodnotné toalety na zádi. Letadlo HondaJet je vybaveno nejmodernější elektronickou pilotní kabinou mezi všemi lehkými proudovými letadly: konstruktéři společnosti Honda pro tento stroj upravili plně elektronický avionický systém Garmin® G3000. HondaJet je první komerční letadlo v historii značky Honda, které potvrzuje pověst společnosti v oblasti špičkového výkonu, ekonomiky provozu, kvality a hodnoty této značky.

 

O společnosti Honda Aircraft Company

Společnost Honda Aircraft Company je plně vlastněnou dceřinou společností firmy American Honda Motor Co., Inc. Byla založena v roce 2006 a její ústředí se nachází v Severní Karolíně, kolébce letectví. Odhodlání, se kterým pan Soichiro Honda společnost Honda Motor Co., Ltd. zakládal, přežívá dodnes a Honda Aircraft naplňuje jeden z dlouhodobých snů značky Honda – posunout lidskou mobilitu směrem k nebesům.