Japan Mobility Show 2023

25. října 2023

Souhrn projevu generálního ředitele společnosti Honda na veletrhu JAPAN MOBILITY SHOW 2023

TOKIO, Japonsko, 25. října 2023 – Ředitel, prezident a zástupce společnosti Honda Motor Co., Ltd., Toshihiro Mibe, dnes při příležitosti veletrhu JAPAN MOBILITY SHOW 2023 uspořádal tiskovou konferenci.

Níže je uveden souhrn jeho oficiálních informací.

O veletrhu JAPAN MOBILITY SHOW

Dřívější autosalon v Tokiu se „znovuzrodil“ jako Japan Mobility Show. Na této akci můžete nahlédnout do vzrušující budoucnosti nejen automobilů a motocyklů, ale i širší řady produktů, služeb a technologií pro mobilitu.

Společnost Honda začínala s motocykly, postupně však řadu svých produktů pro mobilitu rozšířila o automobily a v současnosti nabízí i letadla a další. S ohledem na přerod tokijského autosalonu v „JAPAN MOBILITY SHOW“ budeme na stánku společnosti Honda vystavovat nejen automobily, ale i různé formy současné a budoucí mobility, které společnost Honda prosazuje.

Nabízíme návštěvníkům možnost vyzkoušet si budoucnost mobility, o které Honda sní, a také se společně s námi zapojit do jejího vytváření.

Naše vášeň za globálním sloganem značky Honda – „The Power of Dreams — How we move you.“

Na prvním ročníku Japan Mobility Show představíme současnou a budoucí mobilitu, které se společnost Honda věnuje.

Na stánku společnosti Honda nabízíme návštěvníkům možnost zažít mobilitu budoucnosti, o které Honda sní, a dokonce se u nás mohou do vytváření mobility budoucnosti sami zapojit.

Společnost Honda letos oslaví 75. výročí. Při pohledu zpět na naši historii, kdy jsme jako výrobce produktů pro mobilitu vždy zákazníkům i celé společnosti zajišťovali široký rozsah přidané hodnoty, můžeme říci, že společnost Honda se rozvinula do své současné podoby díky svým „snům“ a řešení výzev, při kterém posouvala hranice možného.

The Power of Dreams – How we move you.

Toto je globální slogan značky Honda, který má jasné sdělení – že za rozvojem společnosti Honda a řady produktů a služeb pro mobilitu, které vytváří, byly vždy bez výjimky sny každého z našich pracovníků. S touto silou snů (power of dreams) pohneme lidmi fyzicky, pohneme srdcem lidí a pomůžeme mnoha lidem uskutečnit jejich sny, tak aby se sny rozvíjely i v budoucnu.

Za téma svého stánku jsme vybrali „Honda Dream Loop“ a vyjadřujeme tak budoucnost, při jejímž dosahování budou sny mnoha lidí tvořit nekonečnou smyčku a budou se dále rozšiřovat, počínaje produkty a službami mobility, které ztělesňují sny společnosti Honda.

Jak tedy vypadají „produkty a služby mobility, které ztělesňují sny společnosti Honda“?

Nabídka hodnot jedinečná pouze pro značku Honda – “Transcend” a “Augment”

Výrobky a služby v oblasti mobility, které jsou ztělesněním snů značky Honda, umožní lidem „překonávat různá omezení, jako je čas a místo“, a „rozšířit jejich schopnosti a možnosti“.

Toto jsou dvě základní hodnoty všech typů produktů a služeb v oblasti mobility, které společnost Honda nabízí od svého založení již 75 let. Je to přidaná hodnota, kterou chce Honda nadále nabízet nyní i v budoucnu.

Mobilita, která nám umožňuje prozkoumat nová prostředí, poznávat nové lidi, objevovat něco nového, co rozšíří svět, kde žijeme. Na druhou stranu mobilita má také svá omezení. Cesta do cíle může trvat dlouho a během cesty často nemůžeme dělat nic jiného. Nebo se na některá místa ani nemůžeme dostat kvůli tomu, že neexistují vhodné dopravní prostředky.

Společnost Honda chce lidem umožnit tato omezení překonávat. Chceme i v budoucnu nadále nabízet radost a svobodu mobility.

Používáním nových produktů a služeb mobility podle přání uživatele můžeme urazit větší vzdálenosti rychleji. Můžeme jít do míst, kam by nás pouze lidské schopnosti nedostaly. Nové produkty a služby mobility umožní lidem dělat věci, které dříve nebyly možné. To je hodnota „rozšiřování možností lidí“.

Na stánku společnosti Honda vystavujeme různé produkty a technologie mobility, které lidem umožní „překonávat různá omezení, jako je čas a místo“, a „rozšířit jejich schopnosti a možnosti“.

Dovolte mi některé z nich představit.

Produkty a služby v oblasti mobility umožňují lidem překonávat různá omezení, jako jsou čas, místo a omezené zdroje.

Autonomní vozidlo Cruise Origin umožní lidem překonat omezení dané časem

První je na pořadu Cruise Origin, autonomní vozidlo, které nám umožní překonávat omezení času.

Ve vnitřním prostoru tohoto vozidla lze zajistit úplné soukromí. Uživatelé tak mohou trávit čas na cestách podle svého, například mít schůzku nebo se bavit s rodinou, aniž by se museli starat o ostatní lidi kolem sebe.

Toto vozidlo nám skutečně umožní překonat omezení času. Čas je pro většinu lidí omezením, kterému přikládají nejvyšší význam. Produkty a služby mobility, které umožňují lidem efektivněji využívat omezený čas, kterého mají všichni stejně (24 hodin denně, 365 dní v roce), pro smysluplnější věci, poskytnou lidem obrovskou přidanou hodnotu.

Uvnitř tohoto vozu, kde je dostatek prostoru, aby se tu pohodlně usadilo 6 dospělých osob, můžeme trávit čas kvalitně a téměř zapomenout, že jsme někde na cestách.

Na počátku roku 2026 plánuje společnost Honda společně se společnostmi GM a Cruise spustit službu jízdy bez řidiče s využitím vozu Cruise Origin v Japonsku.

Dále mi dovolte představit modely Honda eVTOL a HondaJet, které rozšíří naši mobilitu ve třetím rozměru – na nebe – a umožní nám překonat omezení místa.

Honda eVTOL a HondaJet rozšíří mobilitu do trojrozměrného prostoru, tedy i na oblohu, čímž umožní lidem překonat omezení daná místem a vzdáleností

Když dokážeme podpořit tato letadla systémy mobility na zemi a umožnit lidem cestovat volněji a plynuleji po zemi, na oceánu i na obloze, vyřešíme některé překážky, kterým lidé čelí při cestování na dlouhé vzdálenosti.

Lidé by tak mohli snadněji žít v příměstské oblasti s vysokou přírodní hodnotou a pracovat ve městech jen v případě potřeby. To můžeme popsat jako „překonání omezení místa a vzdálenosti“.

Tato trojrozměrná a hladce fungující mobilita pomůže lidem žít příjemnější život a najít lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Dále koncept SUSTAINA-C, vůz, který lidem umožní překonávat omezené zdroje.

SUSTAINA-C Concept umožní lidem překonat omezení daná nedostatkem zdrojů

Jak všichni víme, produkty pro mobilitu se vyrábějí z různých materiálů, včetně kovů, pryskyřic a tkanin. Tyto materiály a zdroje jsou však omezené. Pokud budeme vyrábět produkty a recyklovat je pouze současnými způsoby, dříve nebo později přijde doba, kdy bude obtížné naši výrobu produktů mobility udržet.

Koncept SUSTAINA-C je automobil vyrobený z recyklované a znovu použité akrylové pryskyřice. Takový oběh zdrojů nám umožní překonat omezenou dostupnost zdrojů a dosáhnout jak udržitelnosti životního prostředí, tak radosti a svobody mobility daleko do budoucnosti.

Poté představujeme robota Honda Avatar a zařízení UNI-ONE, jež rozšiřují schopnosti a možnosti lidí.

Výrobky pro mobilitu navržené tak, aby rozšiřovaly schopnosti a možnosti lidí

Robot Honda Avatar a UNI-ONE rozšíří schopnosti a možnosti lidí

Přihlášením k robotovi Honda Avatar a jeho dálkovým ovládáním ze vzdáleného místa můžeme plnit úkoly a vnímat svět na dálku, jako bychom tam byli osobně.

Díky robotovi Honda Avatar mohou všichni lidé, včetně těch, kteří mají z různých důvodů omezenou pohyblivost, hrát aktivní úlohu ze vzdáleného místa.

Robot Honda Avatar navíc uživateli umožní zůstat na bezpečném místě a provádět úkony v nebezpečné oblasti.

UNI-ONE je pak mobilní zařízení, které může uživatel řídit jednoduše přesouváním svého těžiště vsedě bez použití rukou a tak provádět určité úkoly za pohybu. UNI-ONE rozšíří příležitosti pro uživatele se zhoršenou pohyblivostí.

A nakonec mi dovolte představit model Honda CI-MEV, samořiditelné vozidlo mikro mobility, které lidem rozšíří dosah, kam se mohou dostat.

Samořiditelné vozidlo Honda CI-MEV pro segment mikromobility rozšíří lidem jejich životní rádius

Jak lidé stárnou, mohou mít obtíže při řízení a chůzi. A někteří lidé žijí v oblastech, kde není dostupná žádná veřejná doprava. Takoví lidé mívají omezený dosah, kam se mohou dostat.

Pokud mají k dispozici produkty, které nabízejí snadno dostupnou mobilitu v posledním úseku přepravy, lidé se mohou rychle a bez starostí dostat dál. A pokud každý bude moci svobodněji využívat mobilitu a rozšířit dosah, kam se dostane, bude mít větší šanci poznat nové lidi, což, jak věříme, rozšíří možnosti lidí.

Vystavujeme zkrátka mnoho typů budoucí mobility, o které společnost Honda sní.

Zveme vás, abyste si prohlédli a prožili sny o budoucnosti společnosti Honda. A doufáme, že sami dáte formu svým snům a touhám v oblasti lepší mobility a přidáte se k nám při rozšiřování našich snů do budoucna.

Další produkty bohužel již dnes představit nestihnu, na stánku Honda je však vystaveno mnoho dalších zajímavostí. Prosím užijte si prohlídku všech výrobků, které ztělesňují budoucnost tak, jak si společnost Honda představuje!

Vytváření naší „mobility snů“ prostřednictvím zážitku vygenerovaného umělou inteligencí

Na letošním stánku Honda představujeme nejen budoucí mobilitu, o které značka Honda sní. Rádi bychom návštěvníky našich webových stránek nebo stánku pozvali k účasti na našem projektu Dream Loop.

Ve společnosti Honda jsme začali používat generativní umělou inteligenci, abychom rozvinuli schopnosti a kreativitu našich designérů. Na letošním veletrhu Japan Mobility Show bude generativní umělá inteligence vytvářet obrazy s představami budoucí mobility, o které sníte, a promítat je na obrazovky uvnitř našeho stánku.

Mým snem je vytvořit svět, ve kterém se budou produkty mobility s logem Honda pohybovat po celém světě – na zemi, v mořích, na obloze i ve vesmíru, a lidé si budou užívat skutečnou svobodu mobility. Dovolte mi tedy zadat představy mé vysněné mobility.

Stejně jako můj, i váš sen o mobilitě bude vizualizován. Uvažujeme o tom, že po výstavě jich několik vybereme a necháme na nich designéry značky Honda pracovat. Přijďte navštívit stánek společnosti Honda a pobavte se při vytváření své vysněné mobility.

Prelude Concept posune „potěšení z jízdy“ do plnohodnotné elektrické budoucnosti

Představil jsem několik produktů mobility, které ztělesňují sny společnosti Honda a které představují současnost i budoucnost naší značky. Víme však, že naši zákazníci očekávají od značky Honda ještě jednu věc, a tou jsou sportovní modely.

Na prezentaci k elektrifikaci automobilů, kterou jsme uspořádali v loňském roce, jsem hovořil o budoucích sportovních modelech. Dnes bych vám na závěr své prezentace rád ukázal jeden z nich - speciální sportovní model.

Dámy a pánové, toto je Prelude Concept.

Společnost Honda se vždy snažila vyrábět sportovní vozidla. A slovo „prelude“ znamená „úvodní nebo předehru představení“. Tento model se stane předehrou pro naše budoucí modely, které zdědí „radost z jízdy“ do plně elektrifikované budoucnosti a budou ztělesněním neměnného sportovního smýšlení značky Honda. Prelude Concept je speciální sportovní model, který nabídne vzrušující zážitky, díky nimž z něj nebudete chtít nikdy vystoupit, a také mimořádné vzrušení, jaké jste nikdy předtím nepocítili.

Abychom mohli nabídnout „radost z jízdy“, jakou dokáže poskytnout pouze značka Honda, usilovně pokračujeme ve vývoji. Proto prosím mějte od tohoto modelu vysoká očekávání.