Integrace technologie Android Auto pro Gold Wing

Společnost Honda oznámila integraci technologie Android Auto (TM) pro modelovou řadu Gold Wing.

13. května 2020

Gold Wing

Honda oznámila integraci technologie Android AutoTM pro modelovou řadu Gold Wing

Společnost Honda s potěšením oznamuje, že u současné modelové řady Gold Wing*1 dojde k integraci*2 technologie Android AutoTM *3. Uživatelé telefonů se systémem AndroidTM budou moci pohodlněji používat služby aplikací, jako jsou přehrávání hudby, telefonní hovory, či zasílání zpráv. Možnost aktualizace software bude podle plánu k dispozici od poloviny června 2020.

Od uvedení modelu GOLDWING GL1000 na severoamerický trh v roce 1975 se řada Gold Wing za více než čtyři desetiletí vyvinula ve vlajkovou loď značky Honda. V říjnu 2017 se tehdy zcela nový Gold Wing stal prvním motocyklem na světě*4 s integrovanou technologií Apple CarPlay*5. Mnozí zákazníci přijali navigační funkce pro lepší zážitek z jízdy a služby pro vybrané aplikace velmi pozitivně.

Android Auto představuje jednoduchý a bezpečný způsob, jak používat váš telefon při jízdě na motocyklu. Díky zjednodušenému rozhraní a snadno použitelnému hlasovému ovládání tento systém minimalizuje rozptylování jezdce, který se tak může lépe soustředit na dění na vozovce. Android Auto vám nabízí snadný přístup k vaší oblíbené hudbě, médiím a aplikacím pro zasílání zpráv na vašem motocyklu. Díky službě Google Assistant pro Android Auto se můžete soustředit na jízdu a přitom zůstat v kontaktu a dopřát si vaši oblíbenou zábavu, aniž byste museli odvrátit oči od vozovky či sejmout ruce z řídítek. Vše potřebné zajistíte pomocí hlasového ovládání.

S postupnou integrací technologií Apple CarPlay a Android Auto do dalších modelů má značka Honda v plánu přinést více komfortu a praktičnosti do života motocyklových nadšenců po celém světě.

Podrobnosti o technologii Android Auto naleznete na oficiálních stránkách systému Android na následující adrese.

(https://www.android.com/auto/)

【Ochranné známky】

AndroidTM a Android AutoTM jsou registrované ochranné známky společnosti Google LLC. Apple CarPlay je registrovaná ochranná známka společnosti Apple Inc.

Bluetooth®  je registrovaná ochranná známka Bluetooth SIG, Inc.

*1 Platí pro aktuální model od roku 2018: 2BL-SC79/SC79.

*2 Certifikováno společností Google LLC.

*3 Android Auto je mobilní aplikace vyvinutá společností Google LLC za účelem podpory při jízdě. Android Auto vyžaduje telefon se systémem Android verze 5.0 nebo vyšší a aplikaci Android Auto. Při použití aplikace v motocyklu Gold Wing je navíc zapotřebí připojení k Bluetooth® komunikační sadě (prodávaná samostatně). Použití aplikace a komunikačních služeb může být zpoplatněno.

*4 Interní výzkum společnosti Honda (z října 2017).

*5 Komunikační sada Bluetooth® (prodávaná samostatně) je pro použití technologie Apple CarPlay nezbytná. Použití aplikace a komunikačních služeb může být zpoplatněno.