Honda CBR1000RR-R Fireblade s vysokoobrátkovým řadovým čtyřválcovým motorem
Honda CBR1000RR-R Fireblade s vysokoobrátkovým řadovým čtyřválcovým motorem

ZROZEN K ZÁVODĚNÍ

CBR1000RR-R Fireblade vychází z našich závodních zkušeností. Soutěžení nikdy nekončí. Nový, ohromující vysokoobrátkový řadový čtyřválcový motor je vybavený novinkami, které zvyšují zrychlení při výjezdu ze zatáčky a trakci zadního kola. Podvozek a aerodynamika inspirovaná MotoGP zajišťují bleskovou ovladatelnost a přesné, výkonné brzdění, zatímco pokročilá elektronika vám dává do rukou úplnou a naprostou kontrolu na závodní trati. Územím Fireblade je závodní dráha.

Honda CBR1000RR-R Fireblade s výfukem Akrapovic
Honda CBR1000RR-R Fireblade s výfukem Akrapovic

VÝZVA VYŠŠÍCH RYCHLOSTÍ

Kůže, na zip. Přilba, přiléhavá. Rukavice, s pevnou manžetou. Svítí zelená a okruh je otevřený. Váš Fireblade je dychtivý, je to slyšet v agresivním zvuku výfuku Akrapovic, když zaberete za rukojeť plynu. Stejně jako vy. Pro nefalšovaný adrenalin, který přináší rychlá jízda – při rychlostech pohybujících se na hranici možného. A s tím i výzva ke zlepšování. Zkracujte časy na kolo. Buďte rychlejší. Sáhněte po vítězství.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – důraz na špičkovou aerodynamiku

Protože záleží na každém zlomku sekundy

Palivová nádrž i kryt jsou umístěné nízko nad extrémně kompaktním motorem a rámem, což podporuje závodní přikrčení. Odpor vzduchu dále snižuje malá čelní plocha kapotáže. Konstrukce s křidélky vytváří stejnou přítlačnou sílu jako u stroje MotoGP ročník 2018, aby se snížilo zvedání předního kola při zrychlení a zvýšila stabilita při brzdění a nájezdu do zatáčky. Do modelu CBR1000RR-R se přenesly i ty nejmenší detaily z HRC; spodní aerodynamický kryt zasahuje do blízkosti zadní pneumatiky a odvádí vzduch směrem dolů. Tím snižuje odpor vzduchu na suchu a odvádí vodu na mokru a zlepšuje tak přilnavost.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – důraz na špičkovou aerodynamiku

S lepším zrychlení v nízkých a středních otáčkách

Mezi novinky patří zadní řetězové kolo se 43 zuby a optimalizace komory nuceného sání vzduchu motoru, sacích otvorů a výfuku. K obrovskému maximálnímu výkonu, který je již nyní k dispozici, přibývá skvělý výkon při nízkých a středních otáčkách pro akceleraci, která se naplno projevuje při výjezdu ze zatáček. A nenechte se mýlit, máte k dispozici technologii MotoGP; tento řadový čtyřválec o objemu 1000 ccm má většinu vnitřní konstrukce převzatou ze závodního motocyklu RC213V, s převodovým soukolím s dílčími vačkami, titanovými ojnicemi, kovanými hliníkovými písty a identickým vrtáním a zdvihem.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – důraz na špičkovou aerodynamiku

Optimalizováno pro zkracování času na kolo

Na základě zpětné vazby od našich jezdců HRC jsme aktualizovali systém HSTC s 9 úrovněmi. Nyní je plynulejší, lépe reaguje na pokyny škrticí klapky a je vylepšený tak, aby co nejlépe využíval mimořádný záběr motoru v nízkých a středních otáčkách. V souladu s tím jsme snížili napětí vratné pružiny elektronického ovládání plynu (TBW), abychom zajistili ještě větší linearita při přidávání plynu. To vše znamená, že z každé zatáčky vyjedete rychleji. Prostřednictvím 5palcového TFT displeje si můžete plně přizpůsobit výkon motoru, brzdění motorem a řízení trakce k zamezení zvedání předního kola podle vlastních preferencí. Tři jízdní režimy nabízejí také výchozí základní nastavení.

Honda CBR1000RR-R Fireblade – důraz na špičkovou aerodynamiku

Pro dokonalé ovládání

Speciální motor vyžaduje speciální podvozek. Vyváženost tuhosti hliníkového trubkového rámu a kyvné vidlice odvozené od modelu RCV213V, rozložení hmotnosti a geometrie řízení společně zajišťují přesné jízdní vlastnosti, přilnavost pneumatik a stejně tak důležitou zpětnou vazbu a cit. Pro flexibilitu nastavení na jednotlivých tratích máte k dispozici plnou nastavitelnost od 43mm vidlice USD Showa s velkým pístem (BPF) a lehkým tlumičem Showa Balance-Free Rear Cushion Lite (BFRC-Lite). A ještě větší brzdný potenciál díky modernizovaným radiálním čtyřpístkovým třmenům Nissin.

PROZKOUMEJTE SVOU TOUHU PO RYCHLOSTI

Motocykl zrozený pro výkon; prohlédněte si ho ze všech stran.
Otáčejte přetažením Otáčejte přetažením
Přiblížení Přiblížení
Rotate Rotate
Přiblížení stažením prstů Přiblížení stažením prstů
Vyberte si barvu

  VZRUŠENÍ Z MAXIMÁLNÍCH OTÁČEK

  Pořádně vytočte naši technologii čtyřválcového motoru MotoGP a nechte výfuk Akrapovic burácet.

  Honda CBR1000RR-R Fireblade with four-cylinder form
  Honda CBR1000RR-R Fireblade with four-cylinder form
  Posunout

  DVA NAPROSTO ODLIŠNÉ MODELY FIREBLADE

  Vyberte si svou opravu nejlepší zbraň.

  Honda CBR1000RR-R SP Fireblade
  Honda CBR1000RR-R Fireblade

  CBR1000RR-R Fireblade

  CBR1000RR-R Fireblade SP

  HONDA MOTORCYCLES EXPERIENCE

  HONDA MOTORCYCLES EXPERIENCE

  Vytvořte si vlastní oblíbený motocykl Honda prostřednictvím aplikace Honda Motorcycles Europe. Je to snadné. Zvolte si požadovaný motocykl a vyberte barvu. Pak se můžete prostřednictvím funkce AR podívat, jak se bude vyjímat ve vaší garáži. K dispozici je katalog s integrovaným příslušenstvím, abyste mohli přidávat požadované součásti. Nyní je součástí aplikace také YouTube kanál Honda Motorcycles Europe, kde si můžete užít galerii videí.