Proč závodíme

V roce 1954 náš zakladatel, Soichiro Honda, oznámil svůj záměr účastnit se motocyklových závodů a tomuto cíli věnoval veškerou energii. Jeho odkaz žije dál a je středobodem veškerého našeho snažení. Koluje v žilách všech závodníků a členů závodních týmů, na všech úrovních, v každé třídě. 

Detailní snímek Soichira Hondy
Jezdec týmu Honda MotoGP projíždějící přes cílovou čáru.
Přední tříčtvrtinový pohled na motocykl Honda Fireblade při mistrovství superbiků
Jezdec rallye Dakar na motocyklu Honda v poušti.
Přední tříčtvrtinový pohled na motocykl Honda Fireblade při závodě MotoGP

Splynutí s motocyklem RC213V.

Za každým sebemenším zrychlením na trati stojí nespočet dnů příprav. I tento malý rozdíl však může rozhodovat o vítězství nebo porážce. Omračující rychlost je nutné sladit s novými technologiemi a zajistit tak ovladatelnost, trakci a jízdní vlastnosti odpovídající výkonnostní úrovni daného stroje. Poté přidáme poslední, avšak nejdůležitější prvek – jezdce. Vítejte ve světě MotoGP.

Jezdec týmu Honda, Marc Marquez, oslavuje vítězství v závodě MotoGP.

Mistrovství superbiků – závody po celém světě

Přední tříčtvrtinový pohled na motocykl Honda Fireblade při závodu mistrovství superbiků.

Zde může naplno předvést své kvality náš nejdokonalejší sériově vyráběný motocykl: CBR1000RR-R Fireblade SP

Tým HRC se postaví každé výzvě v podobě různých vlastností a povrchů. Pro jezdce i tým jde o mnoho hodin naprostého soustředění ve snaze „Blade“ ještě dokonaleji vyladit tak, aby v reálných podmínkách podával lepší výkon v kvalifikaci i v obou víkendových závodech.

Jezdec týmu Honda na mistrovství v superbicích, Alvaro Bautista.

Vytrvalostní mistrovství světa – naše úchvatné představení

Přední tříčtvrtinový pohled na motocykl Honda Fireblade při vytrvalostních závodech

Plný plyn, kolo za kolem, na motocyklu Honda CBR1000RR-R SP Fireblade.

Vytrvalostní mistrovství světa (EWC, Endurance World Championship) představuje tu nejnáročnější zkoušku pro jezdce i jejich stroje. Při závodech v této třídě je spolehlivost stejně důležitá jako výkonnost, a Honda Fireblade se v tomto nemilosrdném podniku ukázala jako zdatný soupeř. Tým Honda pracuje neúnavně ve dne v noci a jezdci posouvají své schopnosti a výkon svého stroje CBR1000RR-R SP až na samou hranici možností.

Jezdci týmu Honda slaví na vytrvalostních závodech.
Jezdec týmu Honda prolétává cílovou čárou závodu motokrosového mistrovství světa.

Spojení jezdce a motocyklu Honda.

Všechny svaly a šlachy se napnou, závodník zařadí rychlostní stupeň, prudce pouští spojku a cítí, jak se motocykl dere vpřed. Startovní rošt se sklápí a pouští ho do první, nejdůležitější zatáčky. Závod lze vyhrát nebo ztratit právě v tomto okamžiku, při rozjezdu na startu. V motokrosovém mistrovství světa hraje prim fyzická kondice a odolnost. Strach zde nemá místo.

Jezdec týmu Honda oslavující vítězství na motokrosovém mistrovství světa
Levá strana motocyklu Honda CRF450 projíždějící písečnými dunami.

Fyzicky nejnáročnější motocyklové závody na světě.

Sport, kde je vůle jezdce stejně důležitá jako síla a výkon jeho motocyklu. Členové týmu Honda Monster Energy nejsou v tvrdém světě závodů rallye žádnými nováčky. Jezdci se na svých motocyklech CRF450 musí poprat s terénem, který patří k nejnáročnějším na světě. Tento závod s časem je pravděpodobně nejtěžší výzvou pro jezdce i jejich stroje.

Jezdci rallyového týmu Honda oslavující vítězství