Vítejte ve světě převodovky DCT

Pohled na silnici táhnoucí se do dáli
Pohled na silnici táhnoucí se do dáli

Vychutnejte si skutečnou svobodu

Pohled na oceán a pobřeží
Pohled na oceán a pobřeží

Pohled na hory porostlé vegetací
Pohled na hory porostlé vegetací
Posunout

S převodovkou DCT máte budoucnost na dosah

Vychutnejte si povznášející pocit z náporu větru a vzrušení, které převodovka DCT přináší do každého dobrodružství.

Ve společnosti Honda jsme přesvědčeni, že pocit souznění se silnicí táhnoucí se do dáli je tu pro všechny. Inovujeme, abychom dosáhli pocitu štěstí, protože věříme, že každá jízda by měla být neopakovatelná. Převodovka DCT přináší jezdcům svobodu i kontrolu. A tato svoboda láká k novým dobrodružstvím, zážitkům a vzpomínkám.

Motocykl Africa Twin při jízdě pouštním pískem

Unikátní technologie dvouspojkové převodovky od společnosti Honda

Převodovka DCT tvoří systém s automatickou spojkou a řazením, který umožňuje zachovat pocit bezprostředního zrychlení manuální převodovky ve spojení se snadným ovládáním převodovky automatické. Při jízdě s převodovkou DCT se jezdec může soustředit na akceleraci, zatáčení a brzdění a nemusí se starat o řazení rychlostních stupňů. Roste tak sebedůvěra a ovládací schopnosti jezdce. Technologie DCT posouvá potěšení z jízdy a ovládání stroje na novou úroveň.

VFR1200X při průjezdu zatáčkou

Výhody

Svoboda: Při jízdě se nemusíte starat o páčku spojky ani řadicí páku, a přesto máte k dispozici plynulé a hladké řazení. Ranní dopravní špička, důležitá schůzka nebo vyjížďka na motocyklu s přáteli nikdy nebyla jednodušší. Stačí nastartovat motor a otočit rukojetí plynu. Uvolněte se a užívejte si jízdu.

Emoce: Zátah převodovky DCT dodává pocit sportovní jízdy, který byste nečekali. Klikaté silnice ani rychlé dálnice nebudou překážkou. Otočení plynem přinese okamžité zrychlení na požádání. Vydejte se za dobrodružstvím a vstřebávejte zážitky, které přinese.

Detailní záběr řídítek
Detailní záběr z pohledu jezdce na silnici vedoucí za obzor

Ovladatelnost: Díky možnosti přepínání mezi automatickým a manuálním režimem se můžete přizpůsobit libovolným jízdním podmínkám. Dokážete eliminovat rázy při řazení jako zkušený motorkář. Plynulé řazení převodových stupňů je pro motocykl naprosto přirozené, svá dobrodružství proto můžete mít vždy plně pod kontrolou.

A dobrodružství může začít

Váš pohled na jízdu se s převodovkou DCT změní. Budete mít více příležitostí kochat se okolními scenériemi a vychutnávat si vítr ve tváři.

Můžete si dopřát snazší komunikaci se spolujezdcem a ostatními na silnici kolem vás.

Získáte sebejistotu jet kamkoli a kdykoli, protože převodovka DCT je zárukou dokonalejší jízdy.

Jízda pouští na motocyklu Africa Twin z pohledu jezdce
Výhled jezdce na dopravu ve městě při dojíždění

Seznamte se s převodovkou DCT na motocyklech řady Adventure (VFR1200X, CRF1000L, NC750X)