EICMA 2014, Miláno

Novinky pro rok 2015

4. listopadu 2014
Honda Gold Wing 40th Anniversary

Tisková zpráva

Představeny dva nové prototypy, nové modely a barevná provedení pro rok 2015

·         Představen prototyp silniční verze stroje RC213V-S

·         Představen prototyp atraktivního cestovního endura True Adventure Prototype

·         Modely Gold Wing, Gold Wing F6B a Gold Wing F6C ve verzi 40th Anniversary

·         Zcela inovované sportovně-cestovní enduro VFR800X Crossrunner

·         Výkonný skútr Forza 125 sports GT

·         Provedení v barvách týmu Repsol pro NSC50R, CBR125R, CBR1000RR Fireblade a CBR1000RR SP Fireblade

·         Nová barevná provedení pro modely VFR1200F, VFR1200X Crosstourer, CB1000R, CB500F a CB500X

·         Účast všech jezdců HRC pro rok 2015

Společnost Honda dnes představila svou kompletní modelovou řadu pro rok 2015, která je oslavou dlouholeté výroby motocyklů a zároveň přináší díky dvěma atraktivním prototypům ochutnávku budoucnosti.

Společnost Honda se vždy snažila vyrábět motocykly a skútry, které by inspirovaly sny a rozšiřovaly obzory. Spojením motoru a dvou kol vzniká stroj, který jezdci přináší ryzí emoce, vzrušení a svět plný dobrodružství a zážitků.

Touha společnosti Honda přitahovat nové jezdce – zejména mladší věkové skupiny – do světa motocyklů přetrvává. Jádrem tohoto přístupu je nabídka patnácti modelů pro držitele řidičského oprávnění A2 a osm* strojů vybavených unikátní dvouspojkovou převodovkou Honda (DCT). Technologie dvouspojkové převodovky pro motocykly si na trhu získává stále větší oblibu. V roce 2014 si u modelů, kde je tato technologie dostupná, přes 30 % jezdců zvolilo právě převodovku DCT.

PROTOTYPY

Prototyp silniční verze stroje RC213V-S

Model RC213V-S, který byl vyvinut ve spolupráci firem Honda Racing Corporation (HRC) a Honda Motor, je silničním prototypem úchvatného stroje RC213V, který zvítězil v šampionátu MotoGP. Prototyp RC213V-S, který byl inspirován a vyvinut ve spolupráci s řadou legendárních jezdců z GP, si klade za cíl stát se špičkovým silničním motocyklem.

Vystaveny byly dva stroje: statický motocykl s výrazným lakem v provedení japonské vlajky, který připomněl 100 let výstavy EICMA, a dále plně funkční provozní verze plně oděná do uhlíkových vláken, se kterou na pódium přijel Marc Marquez, mistr v MotoGP v letech 2013 a 2014.

Prototyp atraktivního cestovního endura (True Adventure Prototype)

Druhým vystaveným prototypem je True Adventure Prototype. Tento stroj, který byl inspirován dlouhou historií cestovních endur Honda a naším současným programem pro rallye Dakar, ukazuje směr, kudy chce značka Honda svou přítomnost v tomto segmentu dále posílit. Tento prototyp byl vyvinut s důrazem na mimořádné schopnosti v terénu a má ambice stát se základem skutečně celosvětového modelu. Tento koncept odkazuje na soutěžní historii značky Honda, jmenovitě pak na vítězný stroj NXR Africa Twin jezdce Gillese Lalaye, který v roce 1989 vyhrál rallye Paříž - Dakar.

Žádné další technické údaje či informace o prototypu RC213V-S či o konceptu True Adventure Prototype nejsou v tuto chvíli k dispozici.

NOVÉ MODELY

Modely Gold Wing, Gold Wing F6B a Gold Wing F6C ve verzi 40th Anniversary, modelový rok 2015

40 let nepřetržité výroby modelu Gold Wing se značka Honda rozhodla oslavit verzí Gold Wing v atraktivním dvoubarevném provedení s černým podvozkem. Stroj je opatřen polepy a klíčem se speciálními emblémy 40th Anniversary, jež jsou dostupné také pro zbývající tři barevná provedení modelu Gold Wing pro rok 2015.

Model Gold Wing F6B 40th Anniversary pro rok 2015 získává nově tempomat a zpátečku, stejné výroční emblémy jako jeho sourozenci a unikátní matné stříbrné provedení Matt Silver.

Power cruiser F6C rovněž přichází s emblémem 40th Anniversary na klíči.

VFR800X Crossrunner pro modelový rok 2015

Zcela inovovaný VFR800X Crossrunner se vyznačuje delším zdvihem odpružení, novými koly a brzdami, či agresivním vzhledem cestovního endura. Motor V4-VTEC nabízí větší točivý moment ve středních otáčkách a vyšší maximální výkon a stroj je standardně vybaven protiprokluzovým systémem HSTC, ABS, prémiovým LED osvětlením a 5stupňovým vyhříváním rukojetí.

Forza 125, modelový rok 2015

Forza 125 je sportovní skútr kategorie GT, který ve všech směrech nabízí více: vyšší výkon 4ventilového motoru s nízkým třením zkonstruovaného s důrazem na maximální výkony při jízdě na dálnici, vynikající ovladatelnost ve městě a nízkou spotřebu paliva. K tomu přidává lepší komfort pro dva, objemné odkládací schránky, prémiovou LED technologii značky Honda a kompaktní rozměry s atraktivním stylem.

NOVÁ BAREVNÁ PROVEDENÍ PRO ROK 2015

Barevné provedení Repsol

Po 4 vítězstvích v Poháru konstruktérů v řadě a díky inspiraci Marcem Marquezem, mistrem v Moto GP v letech 2013/14, přicházejí modely NSC50R, CBR125R, CBR1000RR Fireblade a CBR1000RR SP Fireblade ve speciálním barevném provedení týmu Repsol.

VFR1200F

Sportovně-cestovní vlajková loď značky Honda s motorem V4 přichází s novou bílou perleťovou barvou Pearl Glare White.

VFR1200X Crosstourer

Sportovní enduro Crosstourer s motorem V4 přichází se zvláštní edicí v provedení stříbrná Digital Silver Metallic/bílá Pearl Glare White a stříbrná Digital Silver Metallic/černá.

CB1000R

Pro rok 2015 přichází model CB1000R ve třech barevných provedeních, která zdůrazňují jeho kombinaci atraktivního městského stylu a supersportovních výkonů litrového stroje. Na veletrhu EICMA bude vystaveno nové barevné provedení v červené Hyper Red/černé a v bílé Pearl Cool White/černé; K dispozici bude také inovované provedení v červené perleťové Pearl Siena Red/bílé perleťové Pearl Cool White.

CB500F

Živý, úsporný a zábavný nahý dvouválcový model CB500F bude vystaven v novém atraktivním provedení s kombinací černé metalízy Gunpowder Black Metallic­/matné bílé Matt Summit White. Dvě další barevná provedení, která budou pro rok 2015 rovněž dostupná, zahrnují – bílou Ross White/modrou Candy Lightning Blue a bílou Ross White/červenou Millennium Red.

CB500X

Model CB500X, který se vyznačuje všemi atributy stroje CB500F, přidává navrch vzhled cestovního endura a vzpřímenou pozici jezdce, které zvyšují jeho variabilitu. Vystaveno bude nové barevné provedení v černé metalíze Gunpowder Black Metallic­; další dostupné barvy budou matná bílá Matt Summit White a červená Millennium Red.

Účast všech jezdců HRC

Veletrhu se zúčastní závodní hvězdy týmu Honda

Na veletrhu ECIMA se objeví celý kádr jezdců týmu HRC pro rok 2015, včetně nedávno korunovaného šampiona v MotoGP pro rok 2014 Marca Marqueze a jeho týmového kolegy Daniho Pedrosy.


* Modely s převodovkou DCT: VFR1200F, VFR1200X Crosstourer, Integra, NM4 Vultus, NC750X, NC750S, CTX700 a CTX700N. 

True Adventure Prototype