Představujeme novinku řady Neo Sports Café – CB300R

Honda CB300R pro rok 2022 je dalším přírůstkem unikátní řady strojů Neo Sports Café, která zahrnuje modely CB1000R, CB650R a CB125R.

25. ledna 2022

Nová Honda CB300R

Honda CB300R pro rok 2022 je dalším přírůstkem unikátní řady strojů Neo Sports Café, která zahrnuje modely CB1000R, CB650R a CB125R

·       Model CB300R se do modelové Honda vrací s atraktivními jízdními vlastnostmi a s unikátním stylem, který osloví jak mladé, tak zkušenější jezdce.

·       Bohaté technické výbavě vévodí nová 41mm vidlice Showa SFF-BP a systém ABS řízený jednotkou IMU

·       Čtyřventilový jednoválec DOHC disponuje výkonem 22,9 kW a točivým momentem 27,5 Nm; nově je vybaven pomocnou/kluznou spojkou

·       K dispozici budou čtyři nové moderní barvy včetně žluté perleťové Pearl Dusk Yellow a matné modré perleťové Mat Pearl Agile Blue

Nová Honda CB300R pro rok 2022 rozšiřuje skupinu unikátních nahých strojů Neo Sports Café, která zahrnuje modely CB1000R, CB650R a CB125R.

Nová superstar značky Honda z kategorie lehkých strojů (pohotovostní hmotnost činí pouhých 144 kg) disponuje vysokootáčkovým kapalinou chlazeným čtyřventilovým jednoválcovým DOHC motorem o objemu 286 cm3, který splňuje emisní normu EURO5, dosahuje maximálního výkonu 22,9 kW a točivého momentu 27,5 Nm. Stroj je vybaven pomocnou/kluznou spojkou, která umožňuje hladké řazení a zabraňuje odskakování zadního kola při prudkém podřazení během ostrého brzdění.

Rám je tvořen kombinací lisovaných profilů a trubek, díky čemuž nabízí vyváženou tuhost poskytující jezdci skvělou zpětnou vazbu. A – podobně jako větší sourozenci – je i model CB300R nově vybaven 41mm inverzní vidlicí SFF-BP, která zajišťuje lepší jízdní vlastnosti, absorpci rázů a kontrolu nad strojem. Bohatá výbava dále zahrnuje radiální přední čtyřpístový brzdový třmen s plovoucím kotoučem bez středového upevnění, systém ABS řízený jednotkou IMU, radiální pneumatiky, zkosená ocelová řídítka, inovovaný LCD přístrojový panel, či kompletní LED osvětlení.

Řada Neo Sports Café značky Honda představuje novou interpretaci café racerů pro moderní dobu, přičemž hlavní charakteristiky jejího designového jazyka podle výzkumného a vývojového centra značky Honda v Římě nejlépe vystihuje spojení „Mechanické umění“. Kombinace esteticky pojatých konstrukčních řešení, doteku klasiky a nejmodernějších výrobních postupů utváří koncept, který každému modelu dodává porci výjimečnosti a stylovosti. 

Králem řady Neo Sports Café je model CB1000R. Tento stroj prošel v modelovém roce 2021 modernizací, v rámci které získal minimalistické a funkční „vpřed nakloněné“ rysy společně se špičkovým motorem odvozeným od modelu Fireblade. Verze CB1000R Black Edition agresivní vzhled tohoto modelu ještě více zdůrazňuje díky řemeslnému „custom“ vzhledu, černému barevnému provedení Deep Graphite Black a černému rámečku světlometu, štítku, trubkám vidlice, krytům chladiče, krytu vzduchové komory, výfukových potrubí a detailů na tlumiči výfuku.

Model CB650R, který byl pro rok 2022 představen v nové stříbrné metalíze Sword Silver Metallic, disponuje všemi atraktivními rysy, jež jsou pro tuto řadu charakteristické, a společně s živým čtyřválcem je atraktivní volbou pro zájemce o motocykl střední hmotnostní kategorie.  Pro začátečníky je určen model CB125R (jenž v roce 2021 získal nový DOHC čtyřventilový motor a vidlici SFF-BP), který představuje skutečně originální první stroj.

CB300R pro modelový rok 2022 bude k dispozici v novém perleťově žlutém provedení Pearl Dusk Yellow a v matné perleťové modré Mat Pearl Agile Blue. Dále bude k dispozici matná černá metalíza Mat Gunpowder Black Metallic a červená Candy Chromosphere Red.