Systém hlasového ovládání

„Honda Smartphone Voice Control system“ a aplikace Honda RoadSync pro motocykly

21. prosince 2020

Systém hlasového ovládání „Honda Smartphone Voice Control system“ a aplikace Honda RoadSync pro motocykly

·       Nový systém konektivity od společnosti Honda pro motocykly a skútry poskytuje jezdcům přístup k nejčastěji používaným funkcím jejich chytrého telefonu se systémem Android™

·       „Honda Smartphone Voice Control system“ je součástí standardní výbavy u modelů X-ADV, CB1000R a u nového skútru Forza 750 pro rok 2021

·       Dále je k dispozici jako volitelná výbava pro model Forza 350 pro rok 2021

·       Pro použití se systémem Honda Smartphone Voice Control system byla vyvinuta bezplatná aplikace Honda RoadSync

·       Aplikace Honda RoadSync bude v Evropě k dispozici ke stažení od prosince 2020

Společnost Honda Motor Europe s potěšením oznamuje dostupnost své nové aplikace Honda RoadSync určené pro motocykly. Tato na míru vytvořená aplikace spolupracuje s novým systémem konektivity vyvinutým pro motocykly a skútry označovaným jako systém hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control system. Tento systém umožňuje jezdcům využívat hned několik nejužitečnějších funkcí jejich chytrého telefonu se systémem Android™.

Honda Smartphone Voice Control system je od roku 2021 součástí standardní výbavy u modelů X-ADV, CB1000R a Forza 750 a volitelně je k dispozici také pro nový skútr Forza 350. Tento nový systém umožňuje jezdcům ovládat jejich chytrý telefon prostřednictvím bezdrátového připojení Bluetooth® mezi telefonem a kompatibilním motocyklem nebo skútrem. Po stažení aplikace Honda RoadSync a po spárování telefonu s OS Android a s Bluetooth® komunikátorem v přilbě (vybaveným mikrofonem) mohou uživatelé využívat následující funkce:

·       snadno se nechat navigovat na oblíbená místa a místní body zájmu

·       uskutečňovat a přijímat telefonní hovory

·       vytvářet a odpovídat na SMS zprávy i na zprávy zasílané prostřednictvím dalších aplikací

·       poslouchat hudbu prostřednictvím oblíbené streamovací aplikace

·       zjistit místní předpověď počasí pro daný den a při použití navigace také předpověď počasí v cíli cesty

Všechny funkce aplikace se ovládají kombinací hlasových příkazů a 4směrového tlačítka umístěného na levé rukojeti, takže jezdec může svůj telefon bezpečně uložit do kapsy, a přitom zůstat plně ve spojení. 

Aplikace Honda RoadSync, kterou vyvinula společnost Honda, bude postupně uvedena v celé Evropě. Od prosince 2020 bude dostupná ve Velké Británii a další evropské země budou následovat v roce 2021. Tuto vlastní technologii může společnost Honda do budoucna dále rozvíjet v závislosti na vyvíjejících se potřebách zákazníků.

Veškeré informace o systému hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control system a o aplikaci Honda RoadSync naleznete na webových stránkách honda.co.uk.

Níže jsou uvedeny podrobnosti o hlavních funkcích, které aplikace nabízí:

NAVIGACE

Jako základ pro navigaci v Honda RoadSync slouží aplikace Mapy Google. Pokyny jsou jezdci předávány hlasem. Je možné uložit 5 přednastavených oblíbených míst. Dále je k dispozici možnost nastavit cíl pomocí hlasových příkazů*.

HOVORY

Je možné uložit 5 často používaných kontaktů; další kontakty je možno vybírat pomocí hlasového vyhledávání*. Při příchozích hovorech systém jezdci hlasem oznámí jméno volajícího.

ZPRÁVY

V systému je uloženo 5 přednastavených rychlých zpráv, které je možné nahradit vlastními zprávami. Jezdec může hlasem vyhledat kontakt*, a poté hlasem zadat SMS zprávu, jež má být v textové formě odeslána. Příchozí zprávy jsou konvertovány na hlasové. Podporované aplikace pro zasílání zpráv zahrnují WhatsApp a Facebook Messenger.

HUDBA

Jezdec si může v nastaveních Honda RoadSync před vyjetím zvolit svoji oblíbenou hudební aplikaci (Google Play Music, Spotify, Amazon Music atd.).

POČASÍ

Je možné zkontrolovat místní předpověď počasí na nadcházející hodinu, 3 hodiny nebo 5 hodin dopředu. Při použití navigace je k dispozici také podrobná předpověď počasí pro zadaný cíl cesty.