XL750 Transalp

Technologie pro dobrodružství

Jezdec na XL750 Transalp v horské lokalitě.

Výkon na vysoké úrovni

Model XL750 Transalp je všestranně použitelný. Kombinuje pohodlí při cestování na dlouhé vzdálenosti s vysokým výkonem pro zábavné jízdy v horských průsmycích. Cílem je umožnit vám užívat si motocyklový životní styl, který je svobodnější a dobrodružnější než kdykoli předtím. Hlavní inženýr Shigeru Awazu vypráví z první ruky o svých zkušenostech a účasti na vývoji Transalpu. 

Výkon a točivý moment vyladěné pro všestrannost

Výkon 67,5 kW a točivý moment 75 Nm mluví samy za sebe. Především vás zaujme projev osmiventilového řadového dvouválce o objemu 755 cm3. Naše technologie sání vzduchu citelně zlepšuje točivý momentu v celém rozsahu. Na polní cestě, ve městě nebo na volné silnici, ve dvou a plně naložený – tento motor je vyladěný pro všestranný výkon, který potřebujete.

Válce Mekki

Válce Mekki určené pro model Transalp byly vyrobeny s použitím pokovení Ni-SiC v továrně v japonském Kumamotu.  Vysoce specifické pokovení Ni-SiC snižuje tření a hmotnost klikového hřídele a zvyšuje výkon při vysokých otáčkách. Stejné pokovení je použito na motorech Fireblade, CRF450R a F1.

Přední pohled na detail světlometu modelu XL750 Transalp

Příjemná, spolehlivá a odolná konstrukce.

Pro vytvoření pocitu dobrodružství a široké škály použitelnosti, od každodenní jízdy po městě až po víkendová dobrodružství, byl zvolen přátelský a spolehlivý design.

Model Transalp s důstojným stylem a robustním, ostře řezaným designem byl navržen tak, aby byl všestranný a jezdilo se na něm bez přehnaných nároků. Díky tomu je oblíbenou volbu v rámci nabídky značky Honda vhodnou pro širokou škálu jezdců. Velká kapotáž s rovným povrchem poskytuje dobrou rovnováhu mezi ochranou proti větru a výkonem, takže je dokonale pohodlná na dálnicích i na delších cestách.

Velké pláště, které obepínají přední část z obou stran, dodávají modelu Transalp dobrodružný styl, který zdůrazňuje odolnost a inspiruje k dobrodružství.

Zadní pohled na model Transalp XL750 v horském prostředí

Ovladatelnost, jízdní dynamika a komfort.

Transalp poskytuje jistotu bez ohledu na cestu. Díky minimální světlé výšce 212 mm nabízí jízdní vlastnosti, které umožňují jízdu po nerovném povrchu bez obav z nerovností na cestě. Díky výšce sedla 850 mm a pohotovostní hmotnosti 208 kg je Transalp snadno ovladatelný již od nejnižší možné rychlosti; jízdní poloha je uvolněná, ale sedí se vzpřímeně a nabízí skvělý výhled a přirozené pohodlí. Kompaktní a vysoce funkční kapotáž a větrný štít mají pečlivě tvarovanou aerodynamiku, která zvyšuje stabilitu a snižuje aerodynamický hluk a boční nárazy ve vyšších rychlostech.

Detail zavěšení Xl750 Transalp.

Nastavení zavěšení

Pro zajištění komfortu a poddajnosti na různých površích a v různém terénu je přední a zadní odpružení SHOWA součástí standardní výbavy. Vpředu je převrácená přední vidlice s vnitřní trubkou o průměru 43 mm a SFF-CA™ se zdvihem 200 mm. Vzadu je zdvih 190 mm s regulátorem předpětí pružiny a tlakovým tlumičem s oddělenou nádrží a hybridní hliníkovou kyvnou vidlicí Pro-Link. To vše dohromady zajišťuje Transalpu výjimečnou ovladatelnost při jízdě ve všech terénech.