Nový MSX125 Grom

celosvětově oblíbený minibike značky Honda

22. října 2020

Nový MSX125 Grom

Nový MSX125 Grom – celosvětově oblíbený minibike značky Honda

·       Zábavný minibike Honda vstupuje do roku 2021 s novým názvem – MSX125 Grom

·       Nový motor pro rok 2021 disponuje výkonem 7,2 kW a 5stupňovou převodovkou

·       Nová konstrukce se snadno demontovatelnou kapotáží, která rozšiřuje možnosti přizpůsobení a úprav

Honda MSX125 se pro rok 2021 vrací s novým názvem - MSX125 Grom. Snadnou použitelnost, zábavnost a funkčnost tohoto stroje podtrhují radikálně nový vzhled a nový motor.

Tento mimořádně zábavný minibike, jenž se v Evropě prodává již od roku 2013 pod označením MSX125, navazuje na tradici zahájenou v 60. letech minulého století modelem Monkey, která postupně vedla ke vzniku oblíbených modelů, jako byly Dax či Ape, a která přetrvala až do dnešních dnů. Do roku 2021 nová verze vstupuje pod názvem „Grom“ (plné označení tak zní „MSX125 Grom“), který se již v některých částech světa používá pro minibike, jenž je v mnoha zemích hitem zejména mezi mladými jezdci, a kterého se prodalo již přes 750 000 kusů. Výraz „Grom“, který je od 60. let minulého století používán jako označení mladých surfařů, zároveň představuje skvělou přezdívku pro miniaturní motocykl vyznačující se zábavnými vlastnostmi a rebelským duchem.

Nový vzduchem chlazený motor s výkonem 7,2 kW nabízí dostupný výkon kombinovaný s velkou variabilitou, a pro ještě příjemnější jízdu mimo město je nově vybaven 5. rychlostním stupněm; sekunduje mu pružný, snadno ovladatelný podvozek tvořený 31mm inverzní vidlicí, 12palcovými koly a kotoučovými brzdami na obou kolech. Systém ABS využívá údaje z jednotky pro měření setrvačných sil IMU. Sedlo se nachází v příjemných 761 mm a inovovaný ostrý a kompaktní LCD přístrojový panel nově obsahuje také otáčkoměr a ukazatel zařazeného rychlostního stupně.

Největší změnou pro rok 2021 je radikální nový vzhled, který staví na odiv osobitou a výraznou individualitu díky novému štíhlému LED světlometu, zkosenému sedlu a podsedlovému rámu, či super-kompaktním bočním panelům a krytům nádrže. Atraktivitu stroje zvyšuje zlatá vidlice a brzdové třmeny v kombinaci se žlutým zadním odpružením. Snadno demontovatelná kapotáž usnadňuje přizpůsobení a customizaci tohoto malého stroje Honda, jenž se vyznačuje velkou osobností.