CRF1100L Africa Twin

Skutečná odolnost

Figurant na motocyklu CRF1100L Africa Twin v poušti


Model Africa Twin právě prošel modernizací. Stále je to úžasně agilní motocykl Adventure, tak jako doposud – s výkonem, který dokáže vyvinout maximální výkon – navíc s točivým momentem umožňujícím pomalou jízdu. Díky novému nastavitelnému štítu jsou silniční jízdy mnohem pohodlnější. Bezdušové pneumatiky umožňují snadné opravy. A možnost elektronického odpružení motocyklu Africa Twin ES s technologií Showa-EERA™ otevírá zcela nové obzory dobrodružství.

Zavřít


Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa Twin v poušti

Nadupanější jízdní vlastnosti

Točivý moment zvládne jízdu blátem. Je také zárukou okamžité akcelerace potřebné pro bezpečné předjíždění, zejména ve dvou a při plném zatížení. Kapalinou chlazenému dvouválci s rozvodem OHC jsme tedy přidali 7 % navíc a k tomu ještě mnohem vyšší výkon odspodu a ve středním pásmu otáček. Díky vyššímu kompresnímu poměru, novému časování ventilů a modernizovanému sání a výfuku nedochází ke ztrátě výkonu – maximálně 75 kW (101 hp) – s přesnou odezvou a zpětnou vazbou elektronického ovládání plynu.

Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa Twin v poušti

Pro překonávání limitů

Při jízdě v terénu jde o to najít rovnováhu, abyste mohli jet naplno. Přesně to tento podvozek zaručuje. Receptura je dokonalá: lehký ocelový rám, hliníková kyvná vidlice inspirovaná modelem CRF450R a přišroubovaný pomocný rám poskytují správnou tuhost a zpětnou vazbu pro správnou trakci. Zavěšení Showa s dlouhým zdvihem – vpředu 230 mm a vzadu 220 mm – s aktualizovaným nastavením tlumí nerovnosti terénu a zaručuje úctyhodnou světlou výšku 250 mm, která umožňuje překonávat překážky. Pro přesné nastavení je zadní tlumič pracující se systémem Pro-Link plně nastavitelný pro kompresi a tlumení při roztažení. Nyní je k dispozici nová verze modelu Africa Twin s elektronickým zavěšením.

Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa Twin v poušti

Pro každé dobrodružství

Model Africa Twin je vybaven elektronikou, která jízdu zpříjemňuje a zvyšuje její bezpečnost. Bez ohledu na trasu. Systém kontroly trakce Honda se 7 úrovněmi – řízený jednotkou IMU v 6 osách – sleduje trakci zadních kol a plynule zvyšuje hnací sílu na silnici i v terénu. 3stupňový systém řízení trakce k zamezení zvedání předního kola poskytuje požadovaný zdvih předního kola a náklonové ABS dodává plnou jistotu při brzdění. Připraveny jsou čtyři výchozí jízdní režimy, URBAN, TOUR, GRAVEL a OFF-ROAD, navíc v režimu USER můžete nastavit plně uživatelský režim, a to ve všech parametrech.

Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa Twin v poušti

Dvouspojková převodovka (DCT)

Můžete si vybrat motocykl Africa Twin se šestistupňovou převodovkou DCT, která zaručuje plynulé automatické řazení nahoru i dolů bez stresu, skvělé pro jízdu na dlouhé vzdálenosti. Prošla modernizací, takže působí přirozeně při startu i při nízkých rychlostech. Nastavitelná od pohodové jízdy až po špičkové sportovní výkony. Na manuální ovládání můžete přepnout také pomocí spouštěcích páček na levé ruce. A při jízdě v terénu se stisknutím přepínače G (na displeji TFT) sníží prokluzování spojky, čímž se zvýší trakce a vnímání záběru zadní pneumatiky.

Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa Twin skalnatým terénem v poušti

CRF1100L Africa Twin ES

Vzali jsme to od podlahy. Důkladně. Motocykl Africa Twin ES je vybaven systémem elektronického nastavení odpružení Showa za jízdy (Showa-EERA™), což znamená optimální nastavení tlumení za všech okolností. Chcete dokonalé základní nastavení? Zvolte Střední. K dispozici jsou také režimy Tvrdé pro progresivní jízdu, cestování nebo přepravu spolujezdce a zavazadel, Měkké pro snadnou obratnost a Terénní pro přesné reakce zavěšení mimo asfalt. Uživatel má k dispozici úplné přizpůsobení (při stání) a během jízdy můžete přepínat mezi režimy – a nastavovat předpětí zadní pružiny. Africa Twin ES je také standardně vybaven vyhřívanými rukojeťmi a zásuvku ACC.

Dokonalý partner na cesty

Maximální výkon

75 kW

Světlá výška

250 mm

Nastavitelná výška sedla

850 mm

Pohotovostní hmotnost (MT)

233 kg

Zobrazit úplné technické údaje
Motocykl CRF1100L Africa Twin zaparkovaný v poušti

Výrazné barvy

Porozhlédněte se a vyberte si to své.

  • Matte Ballistic Black Metallic Standard
  • Pearl Glare White (ES only) Standard
  • Grand Prix Red Standard
*
Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa twin na silnici v horách

Vyladěný zvuk dvouválce

Díky novému časování ventilů a modernizovanému systému sání vzduchu a výfukovému systému nedochází ke snížení výkonu v celém rozsahu otáček. Kliknutím si poslechněte kultivovaný zvuk řadového dvouválce.

Cesta začíná

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports
CRF1100L Africa Twin

CRF1100L Africa Twin

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Aplikace Honda Motorcycles

Prostřednictvím aplikace Honda Motorcycles Europe si můžete vytvořit vlastní oblíbený motocykl Honda. Je to snadné. Zvolte si požadovaný motocykl a vyberte barvu. Pak se můžete prostřednictvím funkce AR podívat, jak se bude vyjímat ve vaší garáži. K dispozici je katalog s integrovaným příslušenstvím, abyste mohli přidávat požadované součásti. Nyní je součástí aplikace také YouTube kanál Honda Motorcycles Europe, kde si můžete užít galerii videí.

Stáhnout pro iOS Stáhnout pro Android
Figurant jedoucí na motocyklu CRF1100L Africa Twin v poušti

Honda Adventure Roads 2024

Nastal čas na další dobrodružství, tentokrát se uskuteční v Maroku, kde se model Africa Twin vrátí ke svým kořenům a půjde ve stopách předchozích ročníků Rallye Dakar. 10 dní, 30 jezdců, na co ještě čekáte? Kliknutím získáte další informace.