Představujeme další novinky Honda na milánské výstavě EICMA

CBR1000RR-R Fireblade SP 30th Anniversary a nový model ADV350 jsou hlavními lákadly stánku Honda na veletrhu EICMA 2021

23. listopadu 2021

EICMA

·       Nový CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a limitovaná edice Fireblade SP 30th Anniversary odkazují na tři dekády neustálých výzev

·       Zcela nový skútr střední kategorie ADV350 přichází se stylem modelu X-ADV a s prémiovou výbavou

·       Výstavní premiéru si odbývá také model NT1100, který v sobě spojuje komfort, praktičnost a mimořádně příjemné výkony pro dlouhé cesty

·       Potvrzen návrat modelu Hornet; 3D projekce poskytne zákazníkům první náhled na směr, kterým se tento model bude ubírat

·       Na veletrhu EICMA budou vystavena nová barevná provedení modelů SH125i, X-ADV, Forza 125, Forza 350, CB650R, CBR650R, CMX500 Rebel, CMX1100 Rebel, Gold Wing a Gold Wing ‘Tour’

Po řadě nových modelů, které již byly v průběhu tohoto roku uvedeny (Super Cub, Monkey, CB500F, CB500X, CBR500R a NT1100), dnes společnost Honda v Miláně představila svou kompletní Evropskou modelovou řadu pro rok 2022. Ta zahrnuje i speciální limitovanou edici supersportovní vlajkové lodi, zcela nový „enduro skútr“ a celou řadu nových barevných a grafických verzí dalších modelů.

CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a Fireblade SP 30th Anniversary

Hlavním lákadlem značky Honda na veletrhu EICMA je trojice nových strojů CBR1000RR-R Fireblade, Fireblade SP a Fireblade SP 30th Anniversary.

Na oslavu původního průlomového stroje Fireblade a 30 let neustálých výzev od jeho představení v roce 1992 bude pro rok 2022 dostupná úchvatná limitovaná edice modelu Fireblade SP s označením 30th Anniversary. Její provedení v barvách trikolóry, v němž se ultramoderní linie z roku 2020 snoubí se stylistickými prvky připomínajícími „tahy štětcem“, jež jsou charakteristickým rysem modelu z roku 1992, tak skládá hold slavnému předchůdci.

Fireblade SP bude dále k dispozici ve dvou standardních barevných provedeních červené Grand Prix Red a matné perleťové černé Matte Pearl Morion Black, v obou případech nově se zlatými koly. Tradiční Fireblade bude pro tento rok nabízen v červené Grand Prix Red s výraznými bílými poli pro závodní čísla na přední kapotáži.

Kromě změn vzhledu se další úpravy dotkly také řadového čtyřválcového motoru o výkonu 160 kW. Jejich hlavním cílem bylo zlepšit akceleraci a ovladatelnost při průjezdu zatáčkami. Ozubené kolo stálého převodu má o 3 zuby více (nově 43 zubů), což ještě více zlepšilo akceleraci na každý rychlostní stupeň. Systém nastavitelné kontroly trakce Honda (HSTC) byl na základě zpětné vazby od jezdců týmu HRC optimalizován s ohledem na lepší kontrolu trakce zadního kola a zlepšilo se také ovládání plynové rukojeti.

Nový materiál a povrchová úprava pístů předních brzdových třmenů Nissin zlepšily brzdný výkon modelu Fireblade i jeho konzistentnost v podmínkách závodu. U verze Fireblade SP je kromě vylepšeného rychlořazení k dispozici prvotřídní podvozek Öhlins Smart Electronic Control (SE-C) a brzdová soustava Brembo, jež jsou zárukou špičkových parametrů.

ADV350

S ohledem na úspěch modelu X-ADV – nejprodávanějšího motocyklu Honda v Evropě za rok 2021 – se značka Honda rozhodla vstoupit s tímto progresivním myšlením také na trh skútrů střední objemové kategorie. Nový model ADV350, který se bude vyrábět v italském závodě Atessa, v sobě spojuje vytříbenost prémiového skútru se schopností poradit si i s tím nejhorším asfaltem. Celek je navíc zabalen v robustním „enduro“ stylu.

Unikátní vzhled přichází ruku v ruce s optimalizovanou praktičností a bohatou výbavou. Schránka pod sedlem je schopna pojmout dvě integrální přilby, nezapomnělo se ani na USB nabíječku ve schránce na rukavice či na praktický inteligentní klíč Smart Key. Plexi štít je výškově nastavitelný a v LCD přístrojovém panelu je integrován systém hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control. Systém nastavitelné kontroly trakce Honda (HSTC) je součástí standardní výbavy.

Čtyřventilový SOHC motor enhanced Smart Power+ (eSP+) o objemu 330 cm3 poskytuje modelu ADV350 maximální výkon 21,5 kW a točivý moment 31,5 Nm. Podvozek je tvořen inverzní vidlicí převzatou z motocyklů, rámem z ocelových trubek, zadními tlumiči s oddělenou nádržkou a vyznačuje se velkou světlou výškou. Lehké 15palcové přední a 14palcové zadní kolo je obuto do bezdušových pneumatik se špalíkovým vzorkem.

Model ADV350 bude dostupný ve stříbrné metalíze Spangle Silver Metallic, v matné šedé metalíze Mat Carbonium Gray Metallic a v červené metalíze Mat Carnelian Red Metallic

NT1100

Model NT1100, který se po svém oznámení v říjnu 2021 poprvé představuje veřejnosti, otevírá novou éru cestovních strojů značky Honda. Jeho srdcem se stal agregát převzatý z modelu CRF1100L Africa Twin, takže skvělá ovladatelnost a charakterní chování motoru jsou samozřejmostí. NT1100 vychází z platformy nabízející vynikající komfort a ochranu proti povětrnostním vlivům, díky čemuž je stejně vhodný pro dlouhé cesty ve dvou i pro každodenní dojíždění do zaměstnání.

Praktičnost zajišťují objemné integrované boční kufry, vyhřívané rukojeti, centrální stojan, tempomat či USB a 12V zásuvka. Všechny tyto položky jsou součástí standardní výbavy. Osvětlení je tvořeno výhradně LED diodami. K dobré viditelnosti při jízdě přispívají světla pro denní svícení, další praktické funkce zahrnují ukazatele směru s funkcí automatického vypínání či výstražná světla pro nouzové brzdění. Výšku plexi štítu lze nastavit do 5 poloh, k ještě lepší ochraně jezdce přispívají kromě velkorysé kapotáže také horní a dolní deflektory. 6,5palcový dotykový TFT displej je barevný, nabízí přizpůsobitelné zobrazení požadovaných údajů a disponuje technologiemi Apple CarPlay® a Android Auto®. Sedlo je umístěno v příjemné výšce 820 mm; dojezd na plnou nádrž je přibližně 400 km. Uhlazené a štíhlé proporce, které vystihuje slogan „proaktivní komfort“, zajišťují skvělou aerodynamiku, přičemž pozice jezdce byla navržena s důrazem na komfort při delších cestách.

Ocelová dvojitý kolébkový rám modelu NT1100 využívá krátký rozvor, 17palcová kola a strmou geometrii řízení, zatímco prémiové odpružení zajišťuje inverzní 43mm kazetová vidlice Showa a centrální zadní tlumič. 310mm přední brzdové kotouče jsou vybaveny 4pístovými radiálními brzdovými třmeny. Sání a výfuk byly vyladěny s ohledem na hladkou akceleraci a příjemný zvuk v nízkých otáčkách; maximální výkon a točivý moment dosahují 74 kW a 104 Nm. Elektronická výbava zahrnuje 3 přednastavené jízdní režimy a 3 úrovně nastavení systému nastavitelné kontroly trakce (HSTC). Volitelně je k dispozici unikátní dvouspojková převodovka Honda DCT.

Model NT1100 bude k dispozici ve 3 moderních barevných provedeních: matné šedé metalíze Matte Iridium Gray Metallic, bílé perleťové Pearl Glare White a v černé Graphite Black.

Hornet

Společnost Honda také s potěšením potvrzuje, že v blízké budoucnosti se do její modelové řady vrátí proslulý název Hornet. Stroje Hornet jsou již od prvního představení v Evropě v roce 1998 pověstné svými vzrušujícími výkony motoru a agilitou v kombinaci s atraktivním street-fighter vzhledem.

Návštěvníci veletrhu EICMA si budou moci prohlédnout první náznak koncepčního směru, kterým se reinkarnace názvu Hornet bude ubírat. Za tímto účelem bude na stánku Honda vyhrazen speciální prostor, kde bude pomocí projekčního mapování včetně světel, zvuků a realistického 3D zobrazení k dispozici přehled předchozích generací modelu Hornet i ochutnávka toho, na co se můžeme těšit.

Sečteno a podtrženo, nová modelová řada značky Honda opět potvrzuje nezlomné odhodlání značky Honda vnášet do své nejširší a nejbohatší motocyklové produktové řady ještě více diverzity a hodnoty.

Kromě nových a vylepšených modelů bude na veletrhu EICMA vystaveno několik nových barevných verzí známých a oblíbených modelů:

SH125i a SH150i

Sportovní atraktivitu modelů SH125i (který byl nejprodávanějším skútrem v Evropě v roce 2021) a Sh150i ještě více zdůrazní dvě zcela nové barvy. Matná perleťová bílá Mat Pearl Cool White a matná šedá Mat Rock Grey se vyznačují exkluzivními detaily, které zahrnují pásek s logem SH na podlaze, červená loga SH a stříbrné lemy světlometů.

X-ADV

Model X-ADV, který je považován za první „jednostopé SUV“ na světě, vstupuje do roku 2022 se třemi novými barvami: matnou černou metalízou Mat Ballistic Black Metallic, matnou šedou metalízou Mat Iridium Gray Metallic a béžovou Harvest Beige.

Forza 125 a Forza 350

Obě objemové verze (125 a 350 cm3) řady sportovních GT skútrů Honda získávají pro rok 2022 nové barvy:

Forza 125 bude k dispozici v perleťové šedé Pearl Falcon Gray, matné černošedé metalíze Mat Black Gray Metallic a v matné perleťové modré Mat Pearl Pacific Blue; Forza 350 pak získává matnou červenou metalízu Mat Carnelian Red Metallic.

CB650R a CBR650R

Čtyřválcový nahý model střední hmotnostní kategorie CB650R přichází s novou stříbrnou metalízou Sword Silver Metallic, zatímco stávající černá matná metalíza Mat Gunpowder Black Metallic a červená Grand Prix Red verze CBR650R získaly nové grafické prvky.

CMX500 Rebel a CMX1100 Rebel

CMX500 Rebel, coby nejprodávanější custom model v Evropě za rok 2021, přichází pro rok 2022 s novou atraktivní zelenou perleťovou barvou Pearl Organic Green, zatímco jeho větší sourozenec s motorem o objemu 1100 cm3 bude nově dostupný v hnědé perleťové Pearl Stallion Brown.

GL1800 Gold Wing a GL1800 Gold Wing ‘Tour’

Majestátní Gold Wing přijíždí do roku 2022 s moderní novou matnou modrou metalízou Mat Jeans Blue Metallic, zatímco vrcholný Gold Wing ‘Tour’ bude k dispozici ve dvou výrazných barevných verzích: modré metalíze Glint Wave Blue Metallic a v bílé perleťové Pearl Glare White.