Karel Abraham sedlá CBR1000RR Fireblade

9. června 2015

Karel Abraham „v civilu“ sedlá CBR1000RR Fireblade. Projel na ní i jadernou elektrárnu

Jediný český jezdec MotoGP Karel Abraham (Honda, tým AB Motoracing) si před pár dny vyzvedl zbrusu novou Hondu  CBR1000RR Fireblade, kterou využívá jako výukový motocykl v rámci kurzů Motoškoly Masarykova okruhu a také na řadě dalších motocyklových akcí. Mezi nimi vyčnívá první ostré nasazení Fireblade – v rámci kampaně pro Nadační fond Niké s ní Abraham doslova prosvištěl areálem Jaderné elektrárny Dukovany. Společnost mu dělal další český jezdec ve světovém šampionátu Karel Hanika.

„Řekl bych, že jsem první na světě, který dal v jaderné elektrárně kolínko,“ říká s úsměvem Karel Abraham. „Povrch v areálu elektrárny měl k dokonalosti daleko, ale Fireblade si s tím skvěle poradil. Baví mě, jak je ta motorka čitelná a nezáludná, zároveň má ale parametry nekompromisního supersportu,“ pochvaluje si Abraham svůj nový stroj. Z návštěvy vznikl klip, který bude propagovat spolupráci Niké, Jaderné elektrárny Dukovany a Automotodromu.

Fanoušci mohli Abrahama s Fireblade vidět i o víkendu na policejní preventivní akci Nežij vteřinou, kde proběhla prezentace Motoškoly Masarykova okruhu. Motorkářům na Fireblade předvedl, jak se správně chovat v krizových situacích, zvládnout vyhýbací manévry nebo krizové brzdění.

CBR1000RR Fireblade Karla Abrahama bude vystaven i přímo během Grand Prix České republiky. Fanoušci se na něj budou moci podívat přímo před hospitality Abrahamova týmu AB Motoracing.