Koncept Honda CB4 "Interceptor"

Koncept CB4 „Interceptor“ dodává přehlídce modelů Honda na veletrhu EICMA futuristický rozměr

8. listopadu 2017

HONDA CB4 "INTERCEPTOR"

Součástí stánku značky Honda na veletrhu EICMA 2017 je opět prostor nazvaný Design Studio, v němž se představí výsledky práce designérů z výzkumného a vývojového střediska Honda v Římě.

Letošním lákadlem je CB4 „Interceptor“ – výsledek pokračujícího vývoje založeného na konceptu „Neo Sports Café“, jehož první plody ztělesnil koncept – CB4 Concept, představený na EICMA v roce 2015. Nový koncept se vyznačuje evokujícím „Sport Endurance“ (sportovně-vytrvalostním) podtónem původního designového jazyka CB4 Conceptu a přináší novou perspektivu do světa Café Racerů, z nichž tato řada vychází. 

Koncept je celý vyveden v černé barvě, jež kombinuje eleganci a sportovní charakter, a zároveň ponechává prostor pro začlenění futuristických technologií do plynulých designových linií. V přední části stroje se nachází ventilátor, sloužící k přeměně kinetické energie stroje na elektřinu napájející dotykový displej, umístěný na nádrži. Displej zajišťuje nepřetržitou konektivitu a umožňuje jezdci sledovat cestu na digitální mapě, zavolat pomoc v případě nouze, nebo prostě připojit další zařízení.