MARC MARQUEZ MISTREM SVĚTA!

Marc Marquez získal již 8. titul mistra světa!

7. října 2019

Marc Marquez získal 8. titul mistra světa!

6. října 2019 - Marc Marquez (Repsol Honda Team RC213V) se stal mistrem světa FIM v MotoGP pro rok 2019 již v 15. kole, Grand Prix v Thajsku (konané 6. října na okruhu Chang International Circuit v Buriram). Jde o Marquezovo čtvrté vítězství za sebou v nejvyšší třídě. Během své kariéry vyhrál šampionát MotoGP už šestkrát.

Marquez jezdící na továrním motocyklu Honda RC213V jž na začátku této sezóny začal tvrdě pracovat na čtvrtém titulu, když v zahajovacím kole skončil druhý a v 2. kole zvítězil. Přestože se na následující americké Grand Prix nedostal na pódium, později vyhrál v osmi kolech a v dalších čtyřech skončil druhý, takže do dnešního dne skončil na pódiu a sbíral body ve všech kolech kromě jednoho. Marquez si znovu zajistil titul mistra, přičemž do konce ještě zbývají čtyři kola.

Marquez se stal nejmladším šampionem MotoGP, když jako debutant v roce 2013 vyhrál na svém prvním šampionátu, v tom roce kdy se stal členem továrního týmu Honda HRC, Repsol Honda Team. V dalším roce vyhrál prvních deset kol a znovu se stal šampiónem s celkem 13 vítězstvími. Přestože v roce 2015 mu další titul mistra světa ujel, v roce 2016 se dočkal a získal svůj třetí titul. Během své kariéry v MotoGP získal Marquez k dnešnímu dni - na konci 15. kola v Thajsku - pole position rekordních 61-krát a vyhrál 53 Grand Prix (4. v historii MotoGP).