Honda získala ocenění Red Dot 2021 za nový skútr Forza 750 a automobily Jazz, Crosstar

3. dubna 2021

Luxusní skútr Forza 750 a automobily Jazz a Jazz Crosstar si vysloužily uznání díky vynikající vyváženosti funkčnosti, designu a bezpečnosti

  • Luxusní skútr Forza 750 v sobě spojuje elegantní linie designu se sportovním výkonem a mimořádnou všestranností   
  • Prestižní mezinárodní soutěž Red Dot Design Awards vzdává hold dokonalosti v designu produktů, značky a komunikace
  • Poslední ocenění navazuje na ocenění „Red Dot 2020“ za model CBR1000RR-R Fireblade SP a ocenění „Nejlepší z nejlepších“ za model Honda e

Nové hybridní modely Jazz a Jazz Crosstar společnosti Honda a skútr Forza 750 získaly vysoce prestižní ocenění „Red Dot 2021“ v kategorii „Design produktu“. Tato renomovaná mezinárodní ocenění jsou udělována pouze produktům nejvyšší kvality, které vynikají designem produktu, značky a komunikace.

O každoročních cenách soutěže Red Dot rozhoduje porota 50 mezinárodních odborníků, kteří testují každý přihlášený produkt, hodnotí jej a diskutují o něm s cílem dostat do centra pozornosti mimořádný design a inovace. Kritéria posuzování se každý rok přehodnocují a přizpůsobují tak, aby odrážela nejnovější technické, sociální, ekonomické a ekologické požadavky.

„Zažili jsme další úspěšný rok, ve kterém jsme získali několik celosvětově uznávaných ocenění ‚Red Dot Design‘ v kategorii Design produktu,“ řekl k tomu Toshinobu Minami, provozní ředitel Designového centra společnosti Honda R&D Co. Ltd.,

„Od založení společnosti Honda jsme se při navrhování našich produktů vždy snažili řídit mottem ‚zpříjemňovat každodenní život zákazníků‘ a věříme, že získání těchto ocenění je uznáním úspěchu, kterého jsme v tomto směru dosáhli. Při navrhování produktů, které zákazníkům poskytnou překvapení a vzrušení, budeme i nadále dodržovat tuto neměnnou zásadu a přemýšlet inovativně“.

Modely Jazz e:HEV a Jazz Crosstar e:HEV jsou v součástí závazku společnosti Honda 100% elektrifikovat modely nabízené v Evropě do roku 2022. Model Jazz byl navržen tak, aby ztělesňoval filozofii společnosti Honda „Yoo no bi“, která si uvědomuje krásu běžných každodenních věcí kolem nás, které jsou časem zdokonalovány k ještě větší kráse a ergonomické dokonalosti tak, aby jejich používání přinášelo více radosti. Design modelu Jazz se také řídí zásadou vývoje společnosti Honda „Man-Maximum, Machine-Minimum“ (M/M), která je založena na přesvědčení, že účelem technologií a designu je sloužit potřebám řidiče a cestujících. Výsledkem je vůz, který kombinuje funkčnost a užitnost vyjádřenou prostřednictvím inovativních funkcí, jako jsou sedadla Magic Seats, a přesto si zachovává elegantní a moderní vzhled.

Robustní varianta Crosstar byla vyvinuta s cílem rozšířit přitažlivost modelu a rozšířila nabídku směrem ke stylu SUV. Je určena pro příznivce aktivního životního stylu. Vzhled je umocněn výrazným designem přední masky, černým obložením, stylovými bočními prahy a střešními ližinami. Litá kola specifická pro model Crosstar, která se rozšiřují směrem k ráfku, poskytují pocit stability a posilují celkový robustní vizuální efekt modelu.

Na podzim roku 2020 byl uveden na trh nový skútr Honda Forza 750, který završil slavnou řadu luxusních skútrů Forza, jež kombinují úrovně komfortu „GT“ a sportovní, agilní výkon na silnici v mimořádně stylovém, prémiovém balení. Nový vlajkový model Forza není výjimkou. Jeho elegantní a prostorný design nabízí více prostoru pro nohy a ochranu proti větru pro pohodlnou rychlou jízdu ve spojení s vynikající aerodynamikou díky elegantnímu designu přední části a štíhlé zadní části. Je také navržen pro snadné použití ve městě – stabilní ovládání a snadnou akceleraci zajišťuje jeho úsporný dvouválcový motor s vysokým točivým momentem o obsahu 745 cm3.

Seznam technologií použitých ve skútru Forza je již tradičně bohatý a zahrnuje nastavitelné jízdní režimy, systém nastavitelné kontroly trakce třemi úrovněmi, dvouspojkovou převodovku Honda (DCT), jejíž použití je u motocyklů jedinečné, LED osvětlení a hlasové ovládání chytrého telefonu společnosti Honda. Nízká výška sedadla 790 mm, 22litrový úložný prostor pod sedadlem – dostatečný pro celoobličejovou helmu – a USB-C nabíjecí zásuvka zvyšují každodenní užitnost.

Tato nejnovější ocenění navazují na předchozí úspěchy společnosti Honda v soutěži Red Dot a zdůrazňují závazek společnosti Honda vytvářet krásné produkty, které jsou navrhovány bez kompromisů. V roce 2020 získal model Honda e nejvyšší ocenění „Nejlepší z nejlepších“ a byl oceněn společně se supersportovním motocyklem CBR1000RR-R Fireblade SP – což byl první motocykl společnosti Honda, který získal ocenění „Red Dot“. Tato ocenění navazují na dřívější úspěchy, kterých dosáhl například model Honda S2000 v roce 2001, model Civic v roce 2006 a evropský model Accord Tourer v roce 2008.

Forza 750

Red Dot Design Awards