Nový přístup k DCT: Revoluční dvouspojková převodovka společnosti Honda

Technologie DCT, která byla uvedena na trh v roce 2010 a je v nabídce výhradně společnosti Honda Motorcycles, se vyvinula v jednu z nejpokročilejších převodovek pohonu jednostopých vozidel současnosti. Díky možnosti volby manuálního a automatického režimu na dosah ruky nikdy neztratíte vzrušující spojení s motocyklem – na silnici i v terénu.

Zavřít

Dai Arai, šéf konstruktér Honda DCT

„Nejdůležitější je pro mě to, kolik z nervových spojení z mozku šetří DCT pro to, co je na jízdě nejpříjemnější – zatáčení, hledání správných stop, načasování brzdění a akcelerace.“

Řada výhod DCT

Mechanismus Honda DCT

V tomto videu představujeme ovládání spojky a řazení, které probíhá automaticky při zrychlování a zpomalování.

U běžné manuální převodovky se hřídel řazení otáčí ovládáním řadicí páky levou nohou a převody se posouvají přes řadicí válec a řadicí vidlici, ale u dvouspojkové převodovky tuto úlohu přebírá motor řazení. Při použití volitelného nastavení pedálu je hřídel řazení ovládán motorem řazení stejným způsobem.

Zavřít

Vyberte si motocykl Honda s převodovkou DCT

Společnost Honda nabízí široký výběr motocyklů s převodovkou DCT od NC750X po vrcholný model Honda Gold Wing. Volba manuálního a automatického režimu, navržená pro jedinečný charakter každého modelu, promění jakýkoli styl jízdy.