Srdce modelu Hornet Concept

Zavřít

Společnost Honda s potěšením potvrzuje, že nový koncept streetfighteru střední váhové kategorie má výkon, který odpovídá jeho výraznému a agresivnímu vzhledu. Model Hornet Concept pohání zcela nový řadový dvouválcový osmiventilový motor Unicam o objemu 755 ccm. Nově vyvinutý motor s výkonem 67,5 kW při 9 500 ot./min a točivým momentem 75 Nm při 7 250 ot./min bude pokračovatelem dědictví vysokootáčkového modelu Hornet s vzrušující razancí v nejvyšších otáčkách. Dostatek točivého momentu je k dispozici i ve středním rozsahu, což zajišťuje akceleraci, která zpříjemňuje každý okamžik. Kombinace nerovnoměrného průběhu zapalování klikového hřídele po 270° a pečlivě navrženého výfukového systému navíc přináší charakteristický pocit pulzování – a velmi zábavný zvuk.

Nemůžete se dočkat? přihlaste se k odběru novinek
Snímek motoru Honda Hornet Concept CGI
Zástupce hlavního vedoucího projektu Honda Fujuki Hosokawa

Fujuki Hosokawa, vedoucí testování projektu

„Model Hornet byl pro společnost Honda vždy velmi výjimečným motocyklem. Vzrušující a poutavý výkon se vždy snoubil s lehkým a agilním ovládáním.

Před zahájením tohoto projektu jsme dlouho přemýšleli o tom, jaký výkon chceme jezdci poskytnout. Věděli jsme, že je nezbytné zachovat klasický „záběr“ maximálního výkonu modelu Hornet a zároveň jsme chtěli, aby motor pro novou generaci modelu Hornet pro moderní dobu měl opravdu silný točivý moment a „pulzující“ pocit v nízkých a středních otáčkách.

Abychom dosáhli požadovaného výkonu a lehké ovladatelnosti, věděli jsme, že musíme vyvinout zcela nový krátkozdvihový dvouválcový motor s 270° klikovým hřídelem. To zajišťuje nejen nejvyšší výkon, ale také sportovní točivý moment při jízdě v nízkých otáčkách, který je ideální pro jízdu v městském prostředí a výjezdy ze zatáček na volné silnici.

Model Hornet pro nás vždy představoval dokonalé ztvárnění koncepce streetfighteru a tento nový model Hornet Concept na tuto tradici hrdě navazuje.“

Obrázek motocyklu Honda v tunelu

Buďte v obraze jako první

Ikonický model Honda Hornet se chystá na slavnostní znovuodhalení nové generaci sportovně založených motorkářů.