Snímek konceptu Hondy Hornet z boku.

Znovuzrození legendy

Výkonná, obratná a hravá Honda Hornet byla uvedena na evropský trh v roce 1998 a hned se začala umísťovat na předních příčkách mezi sportovními naháči. Popularitu modelu Hornet, který byl ve své třídě nesporným průkopníkem, podnítil i rozvoje internetu, kde se fanoušci sportovního Hornetu začali shlukovat do skupinky nazývané Swarm. A teď se Hornet vrací zpět…

Všestranný průkopník

Hornet je považován za úžasně všestranného naháče. Není divu, že hned po uvedení po něm sáhli muži, ženy, nováčci i ostřílení jezdci. Jeho řízení se dalo zvládnout velmi rychle i bez předchozích motorkářských zkušeností. A z opačného konce – značka v roce 1999 zahájila vlastní seriál závodů pro tento model, Honda Hornet Cup.

Tříčtvrtinový pohled zepředu na Hondu Hornet zaparkovanou na závodní dráze.
Boční pohled na Hondu Hornet model 1998
Boční pohled na Hondu Hornet model 1998
Boční pohled na Hondu Hornet model 1998
Boční pohled na Hondu Hornet model 1998

Díky špičkovému vzhledu nahého streetfightera, svižnému řízení a výkonnému řadovému čtyřválci schopnému strhujícího zrychlení – to vše za lákavou cenu – zahájila společnost Honda modelem Hornet zcela nový trend v oblasti motocyklů.

Model Hornet, který byl znovu uveden na trh s aktualizovaným vzhledem a funkcemi na základě zpětné vazby od jezdců, se drží své krevní linie, ale má agresivnější dynamický design, tužší odpružení, větší nádrž pro větší dojezd a nižší emise.

Nový vyspělý model Hornet byl kompletně přepracován italským týmem společnosti Honda, získal ostřejší styl naháče a obdržel výrazně modernizovaný motor, přičemž si zachoval svůj sportovní, ale snadno ovladatelný charakter.

Opětovně přepracovaný model Hornet s novým jasným světlometem a displeji LCD zůstal vždy věrný hodnotám Hornetů, kterými jsou usnadnění a inovace okořeněné vzrušením a zábavou.

Detailní pohled zezadu na Hondu Hornet CB900.

Originální design bez kompromisů

Na papíře i v reálu se Hornet pyšní stejnými dynamickými hodnotami a dravými tvary, které v sobě dokonale snoubí technologii a design.

Dvě Hondy Hornet stojící proti sobě.

Typický zvuk a dravost

Název Hornet je synonymem pro dravé vysoké otáčky a působí na smysly až návykově.

Pohled shora na výkresy s návrhy Hondy Hornet.

Co Horneta čeká dál?

Nový Hornet zatím na své slavnostní odhalení čeká. Tak se aspoň můžeme pokochat ikonickými tvary a prvky, kterými si tato legenda mezi lety 1998 až 2013 dokázala získat nespočet fanoušků. Hornet byl vždy průkopníkem ve všech oblastech, od intuitivního řízení a působivého přenosu výkonu, až po dravý a sportovní styl. Hornet je vždy o krok napřed a je stejně pohodlný jak na dojíždění do práce ve městě, tak na klikatých venkovských silničkách.

Fotogalerie Hondy Hornet 600.
Umělecký koncept Hondy Hornet z boku.

Buďte v obraze jako první

Ikonický model Honda Hornet se chystá na slavnostní znovuodhalení nové generaci sportovně založených motorkářů.