Close

Vlastnosti modelu CRF1000L Africa Twin

Jděte do toho naplno

Nový model Africa Twin zůstává věrný svým předchůdcům a ztělesňuje ducha nefalšovaného dobrodružství. Píše se však rok 2015, takže nyní těží z nejnovějších a nejrafinovanějších inovací společnosti Honda.

Posunout

Motocykl Africa Twin na bílém pozadí

Cesta za dobrodružstvím s odkazem na minulost

Nový model Africa Twin zůstává věrný tradici Paříž-Dakar – je vybaven pouze těmi nejrafinovanějšími technologiemi, které jsme od jeho debutu vyvinuli.

Terénní schopnosti

S točivým momentem 98 Nm má model Africa Twin dostatečné schopnosti, aby zvládnul dlouhé cesty po asfaltu i v terénu.

Detailní záběr motoru

Nádherné dvojité výfukové potrubí směřuje ze spodní části motocyklu dozadu.

Nový model Africa Twin je vybaven zcela novým čtyřtaktním řadovým dvouválcem o objemu 1 000 ccm. Má dostatečnou sílu, aby si poradil s terénními podmínkami, nabídl ideální komfort při dlouhých jízdách a energickou agilitu pro každodenní dojíždění.

Řazení nahoru a dolů

Standardní manuální verze modelu Africa Twin má lehkou šestistupňovou převodovku, která využívá stejnou konstrukci řadicí vačky jako spolehlivý model CRF250R/450R – a je vybavena antihoppingovou spojkou. Díky velké palivové nádrži o objemu 18,8 l a vynikající spotřebě paliva nabízí dojezdovou vzdálenost až 400 km. Tedy dostatečnou, abyste dojeli tam, kam potřebujete (nebo i dále).

Motocykl Africa Twin na bílém pozadí
Motocykl Africa Twin jedoucí po prašné cestě

Vysoká světlá výška modelu Africa Twin je ideální pro jízdu v terénu.

Zakousněte se do terénu

Protiblokovací brzdový systém (ABS) a volitelná kontrola točivého momentu Honda (HSTC) poskytují novou úroveň vynikající trakce.

Volitelný systém ABS modelu Africa Twin zabraňuje smykům – neztratíte kontrolu, ani když musíte prudce zabrzdit. Pokud snímače detekují zablokování kola, řada ventilů pomocí pulzující brzdné sekvence rychle zastaví motocykl, aniž byste ztratili trakci.

Plně pod kontrolou

Pokud systém HSTC detekuje hrozící ztrátu trakce zadního kola, plynule sníží točivý moment, což zlepší přilnavost a zabrání prokluzování kol. K dispozici jsou dvě úrovně a zvolený režim se zobrazuje na displeji LCD.

Pokud si chcete pořádně zařádit, můžete systém ABS nebo HSTC deaktivovat stisknutím jediného tlačítka.

Jen vy a váš stroj

Deaktivujte systém ABS a získejte dokonalou kontrolu nad motocyklem Africa Twin.

Detailní záběr spínače G
Kolo v písku

Model Africa Twin disponuje 310mm duálním hydraulickým kotoučem vpředu, 256mm hydraulickým kotoučem vzadu a 21/18" předními a zadními paprskovými koly.

Snadná kontrola

Model Africa Twin možná vypadá jako silný terénní stroj. Ale díky lehké konstrukci je neskutečně hbitý také na silnici.

Motocykl přejíždějící klády

Motor modelu Africa Twin je osazený v kompaktním lehkém ocelovém rámu, který nabízí vynikající terénní schopnosti a agilitu pro každodenní použití. Váží pouhých 208 kg (standardní model, suchá hmotnost), má minimální kapotáž a vačkový hřídel je vyrobený ze stejného lehkého materiálu jako u modelu Fireblade.

Přizpůsobte jízdu svým potřebám

Výšku sedla můžete u modelu Africa Twin nastavit od 870 mm do 850 mm a zaujmout tak pohodlnou, nízkou pozici. Převrácená vidlice Showa s dlouhým zdvihem je také plně nastavitelná – jízdu tak můžete dokonale přizpůsobit svým potřebám.

Detailní záběr motocyklu Africa Twin
Africa Twin

Stylový design

Model Africa Twin se může pochlubit řadou jemných designových detailů odkazujících na jeho minulost.

Skvělý design dokáže obstát ve zkoušce času – a model Africa Twin není výjimkou. Nový model Africa Twin svým klasickým designem, který vypadá skvěle i dnes, vzdává hold originálu, ať už se jedná o dvojité světlomety s atraktivním vzhledem a vynikající světelností nebo paletu nabízených barevných provedení ve stylu rallye.

Dva motocykly Africa Twin na prašné lesní cestě