Přední pravý tříčtvrtinový pohled na model Honda CBR1000RR-R-Fireblade s jezdcem na závodní dráze

NÁŠ VĚČNÝ PLAMEN

Plamen, který hoří nejjasněji, je odvaha k výzvám, a z této vášně jsme v roce 1992 vytvořili něco zcela mimořádného. Něco, co nejenže vytvořilo novou kategorii sportovních motocyklů, ale také navždy změnilo sportovní motocykly samotné. I nyní, v roce 30. výročí od svého vzniku, vyvolává samotný název „Fireblade“ velké nadšení.

PRVKY, KTERÉ STAVÍ TENTO MOTOCYKL DO PRVNÍ ŘADY

Podívejte se blíže na detaily, díky kterým je tento model CBR1000RR-R Fireblade SP k 30. výročí tak výjimečný.

ZÁVODNÍ DNA

Závodění šlechtí, je v krvi, a pokrevní linie pokračuje i v této nejnovější inkarnaci. Závodní technologie odvozená od stroje RC213V MotoGP, na kterém závodil osminásobný mistr světa Marc Marques, poskytuje naprostou kontrolu na nejvyšší úrovni. Je to nejblíže tomu, co můžete zažít na superbiku bez vlastních mechaniků.

Pravý boční pohled na motocykl Honda CBR1000RR-R Fireblade na závodní dráze

OHLÉDNOUT SE MŮŽETE JEN PROTO, ABYSTE VIDĚLI, JAK DALEKO JSTE SE DOSTALI

Vraťte se s námi do minulosti a podívejte se, jak se model Fireblade vyvíjel a jak naši konstruktéři, specialisté a technici vytvořili tento neuvěřitelný motocykl takový, jaký je dnes.

Posunout

ČESTNÁ LISTINA

Model Fireblade a jeho závodní týmy dosáhly velkých úspěchů a získaly trofeje na nejnáročnějších okruzích po celém světě. Takto jsme toho dosáhli.

DŘÍVE A NYNÍ

Boční pohled na motocykl CBR1000RR-R Fireblade SP k 30. výročí pro rok 2022 ve studiu
Boční pohled na motocykl 1992 CBR900R Fireblade ve studiu

CBR900R Fireblade 1992

CBR1000RR-R Fireblade SP k 30. výročí pro rok 2022

JAK SE LEGENDA VYVÍJELA

Původní Fireblade – dítě závodníka a technika Baby Sana – byl vzrušující motocykl o výkonu 125 koní s hmotností pouhých 185 kg. Způsobil tím revoluci. Nyní se vyvinul do podoby ohnivého stroje o výkonu 214,6 k, který dosahuje úžasných 14 500 otáček za minutu. Teď si zkontrolujte tep!

PLAMEN, KTERÝ NÁS DRŽÍ POHROMADĚ

Oheň jsme sice zažehli my, ale plameny rozdmýchávali naši jezdci. V roce 1992 překonal model Fireblade prodej všech ostatních sportovních motocyklů a pokračoval v tom po mnoho let. Děkujeme vám, našim jezdcům, závodníkům a nadšencům, za vaši věrnost.

Boční pohled na tři modely Honda CBR1000RR-R Fireblade a Fireblade SP parked na závodní dráze

OHEŇ V NITRU

Výrazně přepracované jsou i modely Honda CBR1000RR-R a CBR1000RR-R SP pro rok 2022. Legenda pokračuje – lehčí, s vyšším výkonem a vylepšenými jízdními vlastnostmi díky moderní sadě elektroniky. Chcete-li se o těchto dvou úžasných motocyklech dozvědět více, klikněte na tlačítka níže.